Vřesová můrka

O čem kniha je?

"Na vřesovém paloučku u lesa žije malá Šedivá můrka. Protože dosud nepotkala žádnou jinou můrku, myslí si, že je jediná na světě..."

Komiksovou pohádkou o statečné malé můrce, která dokázala překonat strach z neznámého, otevírá Oksana Bula novou sérii Pohádky pro Slunce a Měsíc.

Jak se mi kniha líbila?

Za mě je tahle knížka ta nejkrásnější, kterou má Oksana Bula na svědomí! Příběh a jeho poselství, že je důležité překonávat svoje strachy,  nebýt v životě sám a objevovat krásy přírody, mě opět chytlo za mé čtenářské srdíčko a užila jsem si každou jednu stránku, navíc ten vizuál? DOKONALÝ!! :)

Textu tam není zase tolik, zhruba tříleťák by už mohl příběh docela chápat, Elinka si knížku sice prohlíží moc ráda, ale zatím jen pro ty překrásné obrázky:))


Ve spolupráci s Nakladatelství Host.


Mé hodnocení: 100 % 


Autor: Oksana Bula
Počet stran:  72 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2023
Anotace:
Odkud se berou barvy a kam se ztrácejí v noci? Šedivá můrka o tom něco ví! Na vřesovém paloučku u lesa žije malá Šedivá můrka. Protože dosud nepotkala žádnou jinou můrku, myslí si, že je jediná na světě. Přes den se ukrývá v hlubokém stínu pod keříky vřesu, odkud vylétá až po setmění. Ničeho se totiž nebojí víc než slunečního svitu. Svůj palouček ještě nikdy neopustila, a přitom by tak ráda spatřila stromy, jejichž listy sem občas přivane vítr.
To vše rázem změní nečekaná návštěva. Jednou večer na palouček zavítá další můrka! A ukáže Šedivé můrce úplně nový svět. Svět plný barev, který lze spatřit jen díky světlu. Šedivá můrka pozná, že není sama a že les za hranicemi paloučku je mnohem větší a krásnější, než jak si ho představovala. Ale také nebezpečnější. Nebo ne?
Komiksovou pohádkou o statečné malé můrce, která dokázala překonat strach z neznámého, otevírá Oksana Bula novou sérii Pohádky pro Slunce a Měsíc.

Publikováno: 11. 11. 2023