Země příběhů: Srážka světů

A je to tady.. Smutný okamžik dobře známý všem knihomolům - loučení se s milovanou sérií skrze závěrečný díl.

A řeknu vám - v tomto případě se povedl! 

Země příběhů je série, která mi bude moc chybět, strávila jsem s ní krásné chvíle, plné kouzel, pevného přátelství, nádherné pohádkové atmosféry a skvělých postav! Tohle je knižní láska na celý život, která vás pohladí na duši pokaždé, když jí dáte šanci.

"Šťastné konce existují, jen nevypadají tak, jak si myslíš. Šťastný konec neznamená řešení všech životních problémů ani záruku, že život bude snadný; je to slib, který dáváme sami sobě, že budeme vždycky žít, jak nejlíp můžeme, bez ohledu na to, co se nám stane. "

O čem poslední díl Země příběhů byl?

Nastává to, čeho se všichni tak báli - brána mezi světy se otevřela a tak postavy ze Země příběhů mohou dle libosti vstoupit do naší reality. Aby toho nebylo málo, bude Conner řešit daleko větší problém, než si dokáže představit - jeho sestra zmizela! A tak se bude muset vydat do New Yorku, kde největší a nejdůležitější boj mezi dvěma světy nastane za tři, dva, jedna..

Jak se mi poslední díl líbil?

Řeknu vám jedno - Chris Colfer to dokázal a já ho za to miluju! 

Dokázal poslednímu dílu dát zase trochu jinou strukturu, která mě moc bavila!

Dokázal, své čtenáře pobavit, ale i rozesmutnit. - Tento díl byl vlastně o dost vážnější a napínavější než ty předchozí. Ale smutné momenty střídaly ty veselé, takže se nemusíte bát, že je závěrečný díl jedno velké drama. Na druhou stranu Chris vážnost situace nijak nezlehčoval.

Dokázal, se odchýlit od zajetých stereotypů. - Co se postav týče - já prostě miluju, jak ze známých pohádkových postav udělá někoho úplně jiného - koho by kdy napadlo, že Robin Hood může být otravný! :)

Dokázal od prvního dílu nasadit laťku a udržet ji až do úplného konce!

Dokázal vytvořit tolik dějových linek, aby dal příležitost rozloučit se se všemi svými postavami!

Bude mi smutno, Alex a Connore. Díky za vás a váš svět. Díky Chrisi! :) Díky tobě se už nikdy na všechny pohádkové bytosti nebudu dívat stejně.

Pokud jste o této sérii ještě neslyšeli, ze srdce vám ji doporučuji a Megaknihám moc děkuji za to, že jsem si ji díky nim mohla přečíst!


Mé hodnocení? Jak jinak než plný počet! 100 %


Autor: Chris Colfer
Počet stran: 280 s.
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 2019
Anotace:
Závěrečný díl úspěšné série ze světa pohádek
Velkolepé finále je tady! Brána mezi světy se otevřela a všechny postavy ze Země příběhů – hrdinové i padouši – mohou volně vstupovat do naší reality. Conner si myslí, že nic horšího se stát nemohlo. Ale jen do okamžiku, kdy zmizí Alex! Conner a jeho přátelé to bez ní nebudou mít jednoduché. Musí vybojovat tu největší bitvu na jejímž výsledku závisí vše. Osud a bezpečí těch, které milují, ale i mnohem víc. Dokážou vyhrát válku a obnovit rovnováhu a pořádek mezi lidským a pohádkovým světem?

Publikováno: 23. 09. 2019