Myšák Očko

Myšák Očko je pohádková kniha, která vaše brněnské děti donutí vstát ze židle a jít pátrat ve stopách detektiva myšáka Očka! Ten se v jeho prvním případu vydává za příšerou, která se usídlila v rybníku a vyhnala všechna zvířátka z jejich domovů. Dopadnout příšeru a donutit ji opustit rybník se ukazuje jako nelehký úkol. Naštěstí mu jsou mu nápomocná zvířátka – veverka Věrka a žabák Brňák. Ve druhém příběhu se všechna brněnská zvířátka připravují a těší na zvířecí olympiádu! Myšáka Očka nominují na post ochránce celých olympijských her. S tím však přichází velká odpovědnost. Musí totiž ochránit zvířátka před divokými šelmami. 

Myšák Očko má pro strach uděláno a tak si poradí se vším! Znázorňuje samé kladné vlastnosti, tudíž je pro děti příkladem správného chování – chová se slušně, spravedlivě a každému je nápomocný.

V knize se dozvídáme také zajímavé informace o brněnských přírodních památkách a je zde vyobrazeno plno krásných fotografií Mariánského údolí, dále pak mapy umístěných značek, ke kterým se má čtenář vydat. Kniha nabízí nejen rozkošný detektivní příběh, ale také omalovánky, které si děti mají za odměnu vybarvit pokaždé, když navštíví místo se značkou na dané adrese, které pro ně myšák Očko připravil. 

Kniha obsahuje dva hlavní příběhy - "Příšera z Mariánského údolí" a "Olympiáda u Růženina lomu", které jsou rozděleny do krátkých kapitol. Jelikož postava žabáka Brňáka v knize používá brněnskou mluvu, na konci knížky je malý slovník s vysvětlivkami, pro ty, kteří nebudou třeba rozumět některým slovům. 

Tohle je tak originální a děsně roztomilá kniha, že tu prostě musíte svým prťatům pořídit a ani nemusíte být nutně z Brna - aspoň budete mít důvod udělat si výlet :) Více informací o knize naleznete ZDE.


Mé hodnocení: 100 %


Autor: Šárka Svobodová
Počet stran: 112 s.
Datum vydání: 2017
Anotace:
Příšera z Mariánského údolí. Olympiáda u Růženina lomu. „Hlavní zpráva dne: V Mariánském údolí se v rybníku Líšeňská říčka 1. usídlila příšera. Byla viděna sobotního večera kačerem Žbluňkalem a hned druhý den jako záhadou zmizely všechny ryby a zvířátka od rybníka.“ Tak to se na to podívejme! Příšera v našem rybníce? To by přeci nebyl myšák Očko, aby si na to neposvítil! Milé děti, od této chvíle už nebudete při čtení knihy jen sedět na židli nebo ležet v postýlkách. Čeká vás velké dobrodružství a putování na místa, kde se záhady a detektivní příběhy opravdu staly. Běžte po stopách myšáka Očka. Hledejte skutečné značky v přírodě. Seznamte se s Žabákem Brňákem a veverkou Věrkou. Před vámi je parádní výlet Brnem, jak ho ještě neznáte. 

Publikováno: 15. 08. 2017