Kocour v klobouku

Od Dr.Seusse už jste mohli na mém blogu zaznamenat knihu o známém zeleném odpůrci Vánoc - Grinchovi, kterého zbožňuju! Dr. Seuss má však na kontě ještě jeden pohádkový příběh - KOCOUR V KLOBOUKU!

O čem kniha je?

Dvě malé děti jsou jednoho deštivého dne samy doma. Neví jak se zabavit, a tak se jen tak poflakují a nudí se.. Ale jen do chvíle, než k nim domů dorazí Kocour! S ním se jeden obyčejný a dost nudný den přemění na docela bláznivou jízdu! 

Jak se mi líbila?

Tato útlá knížečka je taková knižní jednohubka, ideální pro mladší věkovou kategorii. Bláznivá rychlovka, kterou si užijí jak dospělí, tak hlavně děti :) Děti ocení spoustu kreseb, rýmovaný text a především větší písmo, takže si ji zvládnou číst i samy :) Nicméně roli vypravěče doporučuji  i dospělákům - sama jsem ji zkoušela předčítat nahlas a byla to vážně sranda :D 

Na rovinu ale přiznávám, že kdybych měla od Dr. Seusse doporučit nějaký příběh - byl by to Grinch. To je prostě srdcovka. Kocour v klobouku ale také rozhodně neurazí, především malé čtenáře :)

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský

Mé hodnocení: 80 %


Autor: Dr. Seuss
Počet stran: 64 s.
Nakladatelství: Drobek
Datum vydání: 2019
Anotace:
Je deštivý den a děti se nemohou zabavit… dokud se neobjeví Kocour a nezachrání tohle nudné odpoledne. Kniha Dr. Seusse je perfektní pro začátečníky. Obsahuje nadčasové postavy jako je Rybička, Jednička nebo Dvojka, kniha vás zabaví při předčítání, ale přitom je dostatečně lehká na to, aby ji děti četly o samotě.
Obsahuje slova, která prvňák nebo druhák zvládne sám přečíst a zná je ze školy. Kniha je oblíbená mezi rodiči, začínajícími čtenáři, učiteli i knihovníky. Kniha byla napsána pro začátečníky, aby je podpořila v samostatném čtení a dodala jim kuráž jednoduchými slovy a ilustracemi, které napovídají jejich význam.

Publikováno: 04. 12. 2019