Mortina

Originální dětská kniha s nádhernými ilustracemi, z nichž na Vás dýchne vyloženě Burtonovská atmosféra!

O čem kniha je?

Mortina je malá holčička, ale ne tak ledajaká. Je totiž strašidlo! Bydlí ve velkém domě se svou tetou Neboženkou a psem Truchlíkem (no uznejte - už ta jména jsou naprosto geniální :D). Mortina si ze všeho nejvíc na světě přeje skamarádit se s dětmi z vesnice, jenže to není tak jednoduché. Teta Neboženka jí totiž zakázala ukazovat se lidem, aby neodhalili jejich tajemství. Jenže pak nastane Halloween - ideální příležitost porušit tetin příkaz..

Jak se mi líbila?

Mortina je děsně rozkošný příběh o tom, že být odlišný neznamená být špatný. Ukazuje, že právě v odlišnosti je síla a určité kouzlo, které může okolí i fascinovat! Ačkoli jsem při čtení "neumírala smíchy ", musím uznat, že jsem se fakt bavila. Příběh je to neuvěřitelně milý, jednoduchý a pohladí Vás po duši :) Mortina je ten případ knihy, kdy ji celou přelouskáte cobydup, ale budete si v ní ještě dlouho poté listovat.

No a co je největší plus knihy? Ty ilustrace! Do těch se nejde nezamilovat! Jsou do detailu propracované, nápadité, poutavé a navíc ve Vás evokují typické kresby Tima Burtona :) 

Moc moc doporučuji - jak dětem, tak i dospělým, kteří se rádi odreagují u dětských knih.

Mé hodnocení: 100 %

Malá foto ochutnávka z knihy (abyste viděli, že nekecám, haha):


Autor:  Barbara Cantini 
Počet stran: 48 s.
Nakladatelství: Egmont
Datum vydání: 2018
Anotace:
Mortina je sice holčička, ale trochu jiná než ostatní. Je to holčička strašidlo. Společně s tetou Neboženkou žije ve vile Rozvalince a tvoří nerozlučnou dvojici se svým psím kamarádem, chrtím albínem jménem Truchlík. Mortina by moc ráda měla stejně staré kamarády, se kterými by si mohla hrát, ale má přísný zákaz komukoliv se ukazovat. Mohli by se jí totiž leknout. Jednoho dne konečně nastane správná příležitost k seznámení – svátek Halloween!

Publikováno: 08. 01. 2019