Rok na horách

O čem kniha je?

Další díl naší oblíbené série, ve které tentokrát sledujeme, jak se během roku mění prostředí hor :)

Jak se mi líbila?

Opět velká krása, miluju ty ilustrace, tu atmosféru. Tenhle koncept knížek nás doma moc baví!:) Elinky číslo jedna je ale stále Rok v pohádce :)

Za mě jednoznačně velké doporůčo! Ve spolupráci s Nakladatelství HOST.

Mé hodnocení: 100 %Autor: Małgosia Piątkowska
Počet stran:  28 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2023
Anotace:
Sbal si batůžek, obuj pohodlné pohorky a vyrážíme do hor! Podívej, jak je příroda na horách bohatá a pestrá – v podhůří zurčí potůček, kde skáčou pstruzi a plavou střevle. Nad hladinou létají barevné vážky a u břehu si vykračuje čáp. Na louce zas stádo srn uždibuje šťavnatou trávu a čmelák si prozpěvuje písničku. Přes lesní cestu tu a tam přeběhne liška nebo zajíc. A ovčácký pes Bojar má plné tlapky práce s hlídáním ovcí na pastvinách. Na strmých srázech rostou horské smrčiny, kde se potulují jezevci a kuny, poletují výři, jeřábci, sýkory a netopýři. A na sluníčku se tam vyhřívá tesařík i ještěrka. Nejvýše položená místa, lučiny a skalní útesy, pak obývají svišti, kamzíci, kozorožci a na obloze krouží obrovští orli.
Další díl oblíbené série leporel obsahuje dvanáct dvoustran, které dětem představí různá horská prostředí a jejich proměny v průběhu roku. A na závěr si mohou zahrát hru s hledáním rozdílů. Kniha probouzí fantazii, rozvíjí vnímavost a schopnost logického myšlení, vybízí k hledání souvislostí a podněcuje chuť k vyprávění příběhů.

Publikováno: 06. 11. 2023