Medvěd nechce jít spát

Oksaně Bula u nás vyšly již dvě dětské knihy. Svou prvotinu nazvala Zubr si hledá hnízdo - ta mi z nějakého nevysvětlitelného důvodu unikla, ale už si na ni brousím zuby. Medvěd nechce jít spát je autorčinou druhou knihou, která už na první pohled zaujme svou nádhernou obálkou :)

O čem kniha je?

Příběh je o medvědovi, který se za každou cenu odmítá uchýlit k zimnímu spánku. Chce totiž zažít zimu a vše to okouzlující, o čem mu vyprávěl zubr! A tak tukoňům nezbývá nic jiného, než se snažit našeho medvěda přesvědčit, aby šel spát!

Jak to asi s medvědem nakonec dopadne? Půjde spát, nebo ne?

A jak se mi kniha líbila?

Tahle kniha je naprostá rozkošnost a nutnost pro ty nejmenší z nás, ale také pro ty, kteří jsou na tom stejně jako já a zbožňují dětské knihy. Toho textu, který je v ní ukryt, je sice pomálu, ale rodiče (nebo i sami čtenáři) mohou i s tou troškou textu pracovat a společně se s dětmi nad příběhem zamyslet a třeba ho i více rozvinout.

Za mě je kniha ideálním čtením na konec podzimu, které vás naladí na tu správnou atmosféru přicházejícího zimního období. Je plná krásných ilustrací - musím uznat, že obsahová stránka byla o něco slabší než ta grafická. 

Medvěd nechce jít spát je rozhodně jedna z nejroztomilejších knih, které doma mám. Abyste mi věřili, nahrála jsem vám sem pár záběrů z knihy na ukázku:


„Víte, kdo jsou to tukoni? Kouzelné bytosti, které se starají o les a na podzim také ukládají zvířátka k zimnímu spánku. V knížce Zubr si hledá hnízdo poprvé na stránkách knihy ožívají tukoni — dobří duchové lesa, jejichž svět autorka vytváří už několik let. Pod stejnojmennou značkou vyrábí a prodává pohlednice, kalendáře a brože s jejich motivy. Díky tomu si tukoni Oksany Buly získali srdce lidí po celém světě.“

Děkuji Nakladatelství HOST za poskytnutí knihy k recenzi.
Mé hodnocení: 95 %


Autor: Oksana Bula
Počet stran: 40 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2018
Anotace:
Co dělají zvířátka v zimě, když všechno zasype sníh?
Třeba takový medvěd celou zimu prospí. Počkat, ale já nechci jít spát! Co kdyby mi něco báječného uteklo?
Podzim pomalu končí. Brzy přijdou tukoni a uloží medvěda k zimnímu spánku. Už pro něj připravili krásný teplý pelíšek. Jenže medvěd potká zubra, který mu vypráví, jaké to je v zimě. Ach, to musí být nádhera, zasní se medvěd. Taky bych chtěl poznat sníh i mráz a zažít zimní radovánky. Podaří se tukoňům medvědího neposluchu přemluvit, aby šel spát?

Publikováno: 29. 10. 2018