Mortina a protivný bratranec

Mortina se stala mou srdeční záležitostí a spolu se sérií Země příběhů je pro mě tou nejmilejší dětskou knihou. Jste-li též milovníci Mortiny, mám pro Vás senzační zprávu - v dubnu bude vycházet už třetí díl! :) Teď se ale pojďme společně pořádně podívat na ten druhý.

O čem kniha je?

Nechci z děje příliš prozrazovat - přece jen je kraťoučký, má necelých 50 stran - a tak Vám povím jen to, že Mortinu v tomto díle navštíví její podivný a dost protivný bratránek Dilbert, ze kterého není nikterak odvázaná.

Jak se mi líbila?

Co je obrovskou předností knihy B. Cantini? Ilustrace a celkové grafické zpracování, které je propracované až do těch nejmenších detailů. Ilustrace jsou veselé, barevné, originální, v "burtonovským" stylu správně strašidelné a to vše jim dodává na roztomilosti :) Dále nemůžu nezmínit snad ještě to důležitější - pointu příběhu. Ač je to kniha útlá, autorka dokázala i do tak kratičkého příběhu zakomponovat tak krásnou myšlenku, že Vás pohladí po duši. Navíc příběh není vůbec předvídavý, což je u dětských knih vcelku umění:)

Mortina a protivný bratranec je taková knižní jednohubka. Budete ji mít přečtenou za (no, troufám si říct, že pár minut), ale dejme tomu takovou půl hodinku. Zasmějete se, budete se rozplývat nad krásou ilustrací a talentem B. Cantini. Mortina a její příbuzenstvo Vás prostě zaručeně pobaví! Cílovou skupinou knížek B. Cantini je prostě kdokoli, kdo miluje originální pohádkové příběhy.

P.S. Věřte mi. Zamiluje se každý. Takže Mortině dejte rozhodně šanci Vám to dokázat :)

P.P.S. Za tuhle knížku bych dala klidně i víc než 2 stovky :)

Mé hodnocení: 100 %

Foto ukázka :)


Autor: Barbara Cantini
Počet stran: 48 s.
Nakladatelství: Egmont
Datum vydání: 2019
Anotace:
Mortina a její nejlepší kamarád, chrtí albín jménem Truchlík, žijí s tetou Neboženkou a tráví své dny hrou se strašidly z vily Rozvalinky. Jednoho dne se ale stane něco nečekaného: děti z vesnice, Mortinini kamarádi, přijdou do vily, protože dostali tajemnou pozvánku, zatímco teta Neboženka zmizela. Má v tom prsty protivný bratranec Dilbert, který za ní právě přijel na návštěvu?

Publikováno: 05. 03. 2019