Jak Grinch ukradl Vánoce!

"V městečku Kdovíkov 

nebylo jediného Kdovíka, 

jenž neměl by rád Vánoce...

Zato Grinch, 

co severně od městečka žil, 

svátky nenáviděl hluboce!"

Snad každý zná příběh Grinche, který ze všeho nejvíc na světě nenáviděl svátky vánoční!

O čem kniha je?

Kdyby někdo nějakým nedopatřením neznal Grinchův příběh - je to taková ta zelená příšera z televize, která žije u města Kdovíkov, kam ale prakticky nechodí. Kdysi býval jedním z  Kdovíků, ale už pětatřicet let žije daleko, daleko od nich - vysoko v horách jen se svým pejskem Maxem.

Rok co rok ho rozčilují svátky vánoční a veselí obyvatel z městečka Kdovíkov, které doléhá až k němu do hor.. Jednoho dne ale dostane nápad, ze kterého má čirou radost - rozhodl se totiž, že Kdovíkům ukradne Vánoce! Povede se mu to? Co myslíte? :)

Jak se mi líbila?

I přes to, že je to útlá kniha pro děti a obsahuje vlastně jen útržek z filmu (tu výpravnou část), musím říct, že jsem si čtení moc užívala. Knížka má naprosto nádherné ilustrace, vtipný a svěží text, který vypráví Grinchův příběh ve verších. Trochu mě překvapilo, že mi kniha přišla v brožované vazbě (čekala jsem totiž, že bude vázaná) a to je celkem škoda - na pohled (i kvůli formátu knihy) působí spíše jako časopis než jako kniha. To považuji za jediné "minus", i když to pro mě není až tak důležitý aspekt, kvůli kterému bych knize musela ubírat body z výsledného hodnocení :) 

Příběh je to určený spíše mladší věkové kategorii - věřím ale, že i filmové zpracování si našlo své diváky i u těch dospělých. A z toho důvodu i knihu doporučuji úplně všem :) Budete ji mít přečtenou raz dva a dočkáte se přesně toho, co očekáváte - naštvaného Grinche, milých Kdovíků, roztomilého Maxe a dokonalé vánoční atmosféry. Čím jiným se naladit na Vánoce lépe než Grinchem? Myslím, že nic lepšího neexistuje :) 

Malá foto ukázka:

Grinche z nakladatelství Drobek doporučuji všem báječným lidem, kteří milují Vánoce :)

Děkuji knihkupectví Knihy Dobrovský za poskytnutí knihy k recenzi! :) 

Mé hodnocení: 100 %


Autor:  Dr. Seuss
Počet stran: 64 s.
Nakladatelství: Drobek
Datum vydání: 2018
Anotace:
Nadčasová vánoční klasika Dr. Seusse! Tento oblíbený příběh plný radosti, lásky a pochopení si můžete přečíst kdykoliv a kdekoliv. Grinch je ta nejhorší potvora, jakou jste kdy viděli. Má srdce tvrdé jako kámen, nesnáší Vánoce a celý advent. Když ale vymyslí ohavný plán ukrást Vánoce, čeká ho velké překvapení! Tento klasický vánoční příběh s vtipnými verši, nádhernými ilustracemi a tím pravým poselstvím Vánoc se nestal populárním jen tak pro nic za nic! 

Publikováno: 17. 12. 2018