Nevlastní sestra

Po delší době jsem měla chuť na retelling a tento se moc povedl!

O čem kniha je?

NEVLASTNÍ SESTRY SI ŘEŽOU PRSTY U NOHOU, ABY SE VEŠLY DO ONOHO STŘEVÍČKU.

Tak nějak začíná příběh, který je retellingem Popelky. I když dalo by se říct, že je spíše jejím volným pokračováním. Pozornost je však od samotné "Popelky" věnována jiným směrem - a to jejím dvěma nevlastním sestrám.

Jak se mi líbila?

Ač má příběh po celou dobu nádech pohádky, místy byl plný zákeřnosti, zla a nespravedlnosti. Vedle toho ale sledujeme krásný příběh životní cesty k uvědomění si vlastní hodnoty a svých snů. Moc cením obě hlavní dívčí postavy, které mohou být mladším čtenářkám velikou inspirací! :) Celé je to neuvěřitelně originální, plné krásných myšlenek a ta nejvíc, kterou si z příběhu čtenář odnese, je jasná - KRÁSA NENÍ VŠECHNO!

Jsem nadšená! Moc doporučuji všem, kteří si chtějí přečíst něco nenáročného, ale zároveň něco, co má myšlenku a přesah! 


Mé hodnocení: 90 %

Autor: Jennifer Donnelly
Počet stran: 376 s.
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 2019
Anotace:
Isabelle by měla být navždy šťastná – princovu lásku má na dosah ruky. Až na to, že ona není ta krasavice, která na plese ztratila střevíček. Je tuctovou nevlastní sestrou, která si usekla prsty na noze, aby se do botky vešla. Když princ odhalí její podvod, s hanbou ji vyžene. Isabelle se ale nevzdá a neskloní hlavu před světem vážícím si pouze krásy. Naopak. Rozhodne se všem ukázat, že je v ní mnohem víc, než si všichni myslí!


Publikováno: 07. 08. 2020