Kdo roste v zahradě

O čem kniha je?

Slavík se po zimě vrací z Afriky domů a hledá místo, kde si postaví hnízdo. V zahradě je tolik stromů a keřů! Který z nich se stane jeho domovem? Možná to bude třešeň, jabloň, švestka nebo šeřík...

Jak se mi líbila?

Už je to strašlivě dávno, co se mi stalo, že by mě kniha pro děti rozplakala..)

Tohle bylo něco tak hřejivého, zároveň smutného, ale především strašně krásného! Skrze slavíka sledujeme dojemný příběh o hledání domova a svého místa na světě.. Je napsaný tak něžně, nenuceně, s přesahem, k tomu s informacemi o rostlinách, které rostou v zahradě i u nás:) A vizuál? Oksana Bula má jedinečný styl a opět ukázala jak dokáže i z "obyčejných" ilustrací navodit kouzelnou atmosféru!

Zkrátka - přesně takhle má kniha pro děti vypadat :)

Já jsem nadšená.


Foto ukázka:


Ve spolupráci s nakladatelství Host.

Mé hodnocení: 100 %
Autor: Kateryna Michalicyna
Počet stran: 48 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2023
Anotace:
Slavík se po zimě vrací z Afriky domů a hledá místo, kde si postaví hnízdo. V zahradě je tolik stromů a keřů! Který z nich se stane jeho domovem? Možná to bude třešeň, jabloň, švestka nebo šeřík… Každý strom o sobě slavíkovi vypráví a čtenáři se tak dozvědí, co je na něm výjimečného a jak ho poznají.
Poeticko-naučná knížka je zároveň příběhem o hledání domova a svého místa na světě a o tom, že teprve když znáte své kořeny, můžete pochopit pravdu o svém skutečném já.

Publikováno: 22. 07. 2023