Stínozem

Dlouho jsem nečetla žádný pořádný horor a Stínozem mě zaujala svou anotací a tou boží obálkou! :) 

O čem kniha je?

Dva hlavní hrdinové, Del Nightingale a Tom Flanagan, se setkávají na soukromé střední škole v Nové Anglii, kde se bohužel ani jeden z nich nevyhne šikaně. Ale brzy společně objeví způsob, jak by se mohli bránit! A napomoct jim v tom má svět kouzelnických triků...

Jak se mi líbila?

Peter Straub je považován za velmi zdatného autora hororových příběhů a jeho jméno je často řazeno třeba i vedle takových autorů jako je Stephen King. Jelikož mi Kingovy knihy bohužel nesedly, tak není moc překvapení, že ani s knihou Petera Strauba to není jinak..

Bohužel to na mě působila jako by šlo o dvě knihy v jedné. "Jedna" z nich byla docela působivá, bavila mě, byla celkem napínavá a bláznivá. Ta "druhá" mi dávala pěkně zabrat, nebavila mě, některé pasáže jsem vlastně pořádně nechápala a ztrácela se v nich. Co se postav týče, přišlo mi, že i když šlo o dost obsáhlou knihu, stejně jsme se o nich mnoho nedozvěděli, neměla jsem pocit, že je znám a nedokázala jsem si nikoho z nich oblíbit. 

Neřekla bych, že se jedná o regulérní horor, spíše je to fantasy thriller, možná vhodnější pro mladší ročníky. Alespoň tak to na mě působilo. Už to napovídá, že tuto knihu doporučuji spíše čtenářům, kteří se chtějí bát, ale v menší intenzitě. Zkuste a uvidíte. Mé pocity z knihy jsou velmi smíšené a pro příště se kombinaci horor/fantasy nejspíš vyhnu.

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 55 %


Autor: Peter Straub
Počet stran: 488 s.
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 2020
Anotace:
Už jste tam byli… pokud jste někdy byli strachy bez sebe.
Pojďte zpět. Do temného domu hluboko v lesích Vermontu, kde dva přátelé prožívají skutečný děs. Dovídají se o tajemstvích, u nichž by bylo lepší, kdyby tajemstvími zůstaly. Vstupují do světa nepředvídatelného zla, které je starší než sama smrt. A také mnohem děsivější… a skutečnější.
Jen jeden z nich může přežít.

Publikováno: 03. 03. 2020