Duchové rodiny Folcroftů

Je říjen - měsíc Halloweenu, a to si žádá nějaký pořádný knižní horor! 

O čem kniha je?

Když maminka Tary a Kylea po havárii skončí v nemocnici, musí oba sourozenci na čas bydlet k prarodičům, které nikdy předtím neviděli. Ocitají se tak s neznámými lidmi, v neznámém domě kdesi uprostřed lesa. Vše se zdá být ale v pořádku - babi s dědou se k nim chovají vřele a o zábavu mají taky postaráno. Ovšem to jen do doby, než přijde ta zatracená bouřka...

Jak se mi líbila?

Skvěle napsaný příběh, až jsem byla dost překvapená z toho, jak rychle mě do sebe vtáhl. Navíc je vážně kratičký, má 200 stránek a tak jsem ho asi za hoďku a půl měla přečtený - takže ideální kniha v případě, pokud toho času zase až tak nemáte a nechcete se trápit se 400 stránkovou knihou. Tohle je vážně rychlovka :) 

Skutečnost, že hlavní hrdinové byly děti, měla dle mého názoru vliv na to, že autorka příběhu přizpůsobila i tu atmosféru a místy to vyznívalo spíše jako young adult horor - tím nechci vůbec říci, že by to bylo špatně, jen jsem holt zvyklá na jiný level děsivosti :) A upřímně ani jednou jsem vyloženě netrnula strachy - tudíž bych tuto knihu označila spíše za thriller než horor.. Ráda bych se rozepsala ještě víc, ale to už se bojím, že bych se nevyhnula spoilerům :O 

Když pominu fakt, že se nejedná o regulérní horor, tak mě ale příběh moc bavil! Velmi svižný, čtivý, krátký, ale klidně bych ocenila, kdyby autorka přidala tak sto stránek navíc :) Pokud ale budu srovnávat s autorčinou předchozí knihou Přízraky domu Carrowů (recenze ZDE), tak ta se mi líbila mnohem víc, jak po "hororové" stránce, tak i co se týče námětu. Takže pokud hledáte pořádný hororový příběh, nejsem si jistá, zda vás tato kniha plně uspokojí.

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský

Mé hodnocení: 70 %


Autor: Darcy Coates
Počet stran: 208 s.
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 2020
Anotace:
Když jejich matka po havárii skončí v nemocnici v kómatu, Tara s bratrem Kylem jdou bydlet k prarodičům, které nikdy předtím neviděli. May a Peter Folcroftovi se zpočátku zdají být vřelí a okouzlující a jejich velký dům, schovaný v horách na kraji lesa, působí idylicky.
Do té doby, než se začnou dít divné věci.
Poté, co bouřka přeruší telefonní vedení, se i May začne chovat podezřele. Tara s Kylem se snaží předstírat, že se svými prarodiči tvoří spokojenou rodinku, ale zdánlivě prázdný deník spolu s jednou ze zamčených místností odhalí stopy vedoucí k pátrání po neodpustitelných lžích a tajemstvích, které se k příběhu rodiny Folcroftových vážou.
A duchové začínají být neklidní...

Publikováno: 13. 10. 2020