Šeptající mrtví

O čem kniha je?

Keira je bez domova, pronásledovaná a zoufale se snaží uniknout prudké bouři. Útočiště najde v opuštěné zahradníkově chatce. Ta stojí na okraji hřbitova a ze všech stran ji obklopují hroby: některé nedávné, jiné stovky let staré a všechny zanedbané. A ve tmě slyší šeptání neklidných mrtvých...

Jak se mi líbila?

První díl nové série od mé oblíbené Darcy Coates mě poněkud zklamal. Tohle je asi první kniha, která mi od ní nesedla. Ač si opět drží svou typickou čtivost, i zajímavé postavy, tak ten děj značně pokulhával. Až jsem si během čtení pokládala otázku, kdo je vlastně cílová skupina.. tohle bylo tak překombinované, místy to působilo spíš jak lehce mysteriózní kniha s detektivní zápletkou pro mládež než horor pro dospěl #pardon Já mám horory fakt moc ráda, děsně ráda se bojím a tohle mi jednoduše nestačilo:)

Ale umím si představit, že někdo, kdo neholduje brutálním hororům a chce si odpočinout u lehce strašidelné knihy, která se čte fakt dobře, bude spokojenější než já.

Já mám autorku moc ráda a pokud můžu radit, tak si radši přečtěte Kořist, to je za mě její topovka:)) a sérii Strašidelné domy!:)


Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 50 %


Autor: Darcy Coates
Počet stran:  256 s.
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 2024
Anotace:
Slyší jejich šepot. Keira je bez domova, pronásledovaná a zoufale se snaží uniknout prudké bouři. Útočiště najde v opuštěné zahradníkově chatce. Ta stojí na okraji hřbitova a ze všech stran ji obklopují hroby: některé nedávné, jiné stovky let staré a všechny zanedbané. A ve tmě slyší šeptání neklidných mrtvých. Hřbitov ožívá nezřetelnými spektrálními siluetami, v jejichž čele je žena, jež zemřela příliš brzy. Keira je jediným člověkem, který ji vidí, a nyní se stala jejím novým cílem. Keira je odhodlaná duchovi pomoci do příštího života. S nečekanými novými přáteli zkoumá minulost zesnulé ženy, přičemž odhalí příběh plný klamu, nešťastné lásky a vraždy.
Minulost však není tak prostá, jak se zdá, a Keiře rychle dochází čas.

Publikováno: 02. 04. 2024