Psí cesta

Kniha Psí cesta je neméně úspěšným pokračováním knihy Psí poslání. V Psí cestě se "nový Bailey" stává opět někým jiným a to opět několikrát.

"Pomalu jsem začínal vidět obrysy a najednou se mi všechno vybavilo. V jednu chvíli jsem byl novorozenec, kterého nezajímalo nic jiného než maminčino mlíčko, a vzápětí jsem to byl zase já! Přestože jsem byl pořád štěně, pamatoval jsem si na všechny předcházející životy."

Vypravěčem knihy je nám všem známý čtyřnohý chlupáč. Svou novou etapu začíná jako labrador Buddy a celé jeho srdce si pro tentokrát získala malá Clarity, která se stává jeho novým posláním. Hlavní postavu Ethana zde nahrazuje právě Clarity, což je Ethanova vnučka. Clarity to nemá v životě zrovna lehké a skutečnost, že se Buddy stal součástí jejího života, ji drží nad vodou. Společně zažívají radosti i strasti a čtenář přihlíží pevnému poutu, které se mezi těma dvěma vytváří 

Trochu jsem se bála, zda mi druhý díl nezkazí atmosféru z dílu prvního. Musím také přiznat, že jsem při čtení měla tendence knihy srovnávat - po první polovině knihy jsem si říkala, že se mi Psí poslání líbilo mnohem víc, během druhé poloviny jsem na první místo posunula Psí cestu a po dočtení knihy už vím, že knihy nelze srovnávat a že Psí poslání by bez Psí cesty nebylo kompletní.

Miluji knihy o čtyřnohých kamarádech, ale často se zároveň bojím, jaký osud jim autor připraví. Ať už kniha dopadla jakkoliv, a v tomto případě podle mého názoru dopadla vlastně nejlíp, jak mohla, já jsem spokojená. Prostě a jednoduše = každý pejsek má své poslání a já jsem strašně ráda, že jsem Baileyho dlouhé psí cestě mohla jako čtenář přihlížet.

Stejně jako první díl, i tento doporučuji všem pejskařům a také těm, kteří hledají oddechovou knihu, která se čte snadno, má poutavý děj a (co považuji vůbec za největší přednost knihy) pohladí po duši :)

A víte co si po přečtení obou dílů uvědomíte? Jak moc je v životě důležitá láska, jak je krásné mít svého vlastního "Baileyho" a že se nejenom my staráme o pejsky - ale také oni se starají o nás :)

Mé hodnocení: 90 %

Autor: Bruce W. Cameron
Počet stran: 320 s.
Nakladatelství: Ikar
Datum vydání: 2013

Anotace:

Pokračování úspěšné knihy Psí poslání přináší další dobrodružství chundelatého psího kamaráda, který po smrti milovaného páníčka Ethana nachází nový smysl svého bytí po boku jeho vnučky Clarity. Provází ji celým jejím životem jako labrador Buddy, kříženka Molly, miniaturní voříšek Max a nakonec bígl Toby. Je ochráncem, věrným přítelem do nepohody i společníkem ve chvílích nejtěžších. Jeho láska ke Clarity, ale i k ostatním lidem, které na své pouti potkal, je totiž věčná. 

Publikováno: 26. 06. 2017