Psí poslání

"Zírali jsme jeden na druhého a já teprve teď pochopil, že se dívám na lidské mládě. Chlapec se celý rozzářil a rozevřel náruč. "Štěňátko!" vykřikl a rychle jsme se rozběhli jeden druhému vstříc. Byla to láska na první pohled."

Kniha obsahuje kapitoly, popisující život jednoho pejska, který se rodí znovu a znovu a pokaždé jako jiné štěňátko. Jeho život začíná jako pes Toby – nalezené štěňátko ve volné přírodě, které se poprvé setkává s tvorem dvounohým neopeřeným - člověkem.

Nejdelší kapitola je věnována životu, který pejsek prožil jako Bailey. Bože, jak já Baileyho milovala! V tomto příběhu hraje důležitou roli osmiletý hoch Ethan, který ke svým narozeninám dostane ten nejlepší dárek, jaký si každé dítě může přát - malé štěňátko. A od té kouzelné chvíle vzniklo mezi Ethanem a Baileym přátelství na celý život. Jenomže bohužel nic netrvá věčně.. A pokaždé, když se náš Bailey podívá na svět znovu, je jeho největším přáním, setkat se zase s jeho nejmilovanějším páníčkem Ethanem.

Bohužel, jak už to bývá, neměl náš hlavní hrdina vždy štěstí na hodné páníčky a ocitl se i v rodinách, kde se k němu nechovali vůbec hezky - tyto pasáže jsem toužila přeskočit a četla je s těžkým srdcem. 

O knize jsem se dozvěděla díky upoutávce na film. A jelikož mě příběh fakt oslovil, chtěla jsem o něm vědět víc. A jakmile mé oči zbystřily informaci PODLE KNIŽNÍ PŘEDLOHY, bylo jasno - než zhlédnu film – musím si přečíst knížku. Nápad napsat knihu vyprávěnou psem se mi děsně líbil a jelikož mám doma taky malého chlupatého kámoše, o to víc mě příběh zaujal. No a po jejím dočtení jsem rozhodnuta – na film do kina nepůjdu, protože nerada brečím před zraky kohokoliv, natož před celým kinem :D. I když přece jen ve mně převažují obavy, zda mě film nezklame. 

Psí poslání je neskutečně silný a krásný příběh. Při čtení si připomenete, proč je pes nejlepší přítel člověka. A tip pro ty z vás, kteří jste stejní "cíťové" jako já - doporučuji si ke čtení připravit balík kapesníčků :(. Avšak nebojte se - celý příběh nebudete ronit pouze slzy, občas se i zasmějete. Knížka je úžasně čtivá a myslím, že každý z vás nebude mít problém příběh zhltnout během jednoho dne. Popravdě, ze začátku mě to zase tolik nebavilo, ALE pak se děly divy a já se zamilovala. Nemůžu jinak, než doporučit.

Jo a nejvíce jsem si zamilovala poslání Bailleyho a Ellie. Co vy? :)

btw. Kniha mě vážně poznamenala - pokaždé, když se teď na mou čtyřnohou kámošku podívám, ptám se sama sebe, na co asi tak zrovna myslí :).

Mé hodnocení: 90 %

Autor: Bruce W. Cameron 
Počet stran: 280 s.
Nakladatelství: Ikar
Datum vydání: 2017

Anotace: 

Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka. I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tahle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání – znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje…

Publikováno: 06. 02. 2017