Můj pes Doggo

Muž, pes a velká láska.

Kniha pojednává o lásce, rozchodu, boji o moc a poutu, které se může vytvořit mezi člověkem a psem. Zaujme Vás nejen krásnou obálkou, ale také krásným a příjemným obsahem.

Příběh začíná rozchodem. Daniela opustí po čtyřech letech přítelkyně a jediný co mu po ní zůstane je dopis na rozloučenou a její ošklivý, avšak velmi inteligentní pes jménem Doggo s velkým srdcem, který zbožňuje Jennifer Aninston. Daniel si neví rady co s ním, a proto se rozhodne vrátit Dogga tam, odkud přišel – do útulku. Až tam se ukáže, že vlastně nemá to srdce nechat ho v útulku a tak odcházejí zpátky domů opět společně.

Za hlavní téma knihy považuji proces, kdy k sobě ti dva hledají cestu. Daniel si dokonce Dogga natolik oblíbí, že přijme nové místo v reklamní agentuře jen pod podmínkou, že svou kancelář bude moct sdílet s Doggem. 

I když název knihy předznamenává jako hlavní postavu psa, není tomu tak. Doggo je v tomto příběhu spíše přihlížející, ale důležitou postavou. Oba hrdiny si od samého počátku knihy zamilujete. Nejde o příběh s žádnou dramatickou zápletkou či napětím, ale o jednoduché a čtivé vyprávění o vztahu mezi pejskem a jeho páníčkem. Je to ideální kniha pro oddech, pobavení a především pro ty, kteří mají doma (stejně jako já) čtyřnohé miláčky.

Mé hodnocení: 75 %

Autor: Mark B. Mills
Počet stran: 216 s.
Nakladatelství: Motto
Datum vydání: 2016

Anotace:

Daniel strávil s Clarou čtyři roky a byl naprosto spokojený. Ona asi ne, protože ho ze dne na den opustila a nechala mu jen ošklivého psa a dlouhý dopis plný obvinění. Takže teď je zase svobodný muž – až na jeden závazek. Neměl to srdce dát Dogga do útulku, i když to byl vlastně Clařin pes a on si s ním neví moc rady. Rozhodl se najít mu nový domov.

Úřednice v útulku se při pročítání Doggových
materiálů najednou zamračí. „To je zvláštní,
byl u nás jen týden, když si ho vaše přítelkyně
vybrala.“
„No a?“
„Já bych ho tipovala na doživotí.“
„Na doživotí?“
„Jako ve vězení… že tu prostě už dožije.“
„Proč to říkáte?“
„No… vždyť se na něj podívejte.“

Publikováno: 26. 07. 2016