Všem klukům, které jsem milovala

Zamilovat se je snadné, ale jak se odmilovat?

Hlavní postavou je inteligentní a milá Lara Jean. Žije se svým otcem, mladší sestrou Kitty, kterou si zamilujete a starší sestrou Margot, která vás bude často štvát. 

Jako každá mladá slečna má za sebou pár tajných lásek - v tomto případě celkem 5. V pokoji si schovává tajnou krabici – plnou dopisů, které nikdy neodeslala. Pokaždé, když se Lara Jean zamiluje - své tajné lásce napíše dopis o svých pocitech a touto cestou se s ním rozloučí. 

Její prozatím klidný život naruší nečekaná událost – někdo ony dopisy pošle všem klukům, kterým byly adresovány. Překvapivě tyto dopisy nenechají žádného z nich chladným a Lara Jean se tak dostává do nepříjemných situací. Jak se ale ukáže – všechno zlé je k něčemu dobré. Do jejího života vstoupí dva kluci a Lara Jean (společně se čtenářkami) se nebudou moct rozhodnout, kterému dát přednost! :O 


„Milý Petere K., 

tak zaprvé Ti nehodlám říkat Kavinský. Myslíš si, bůhvíjak nejsi cool, když si najednou zničehonic necháváš říkat jen příjmením. Tak jen abys věděl, podle mě zní Kavinský jako jméno pro starého dědka s dlouhým plnovousem. Věděl jsi, když jsi mě políbil, že se do Tebe zamiluju? Občas si myslím, že ano.“


Miluju krátké kapitoly, originální obálky a teď už i Jenny Hanovou! 

Kniha je napsaná velmi čtivě a vtipně. Je plná prvních lásek, zlomených srdcí, puberťáků, sesterských hádek a usmiřování. Jakmile přečtete první řádky, nebudete chtít už nikdy přestat. Knížka má sice lehce otevřený konec, ale nezoufejte -  Jenny Hanová nám nadělila i druhý díl – P. S. Stále Tě miluju :) 

Mé hodnocení: 90 %

Autor: Jenny Hanová
Počet stran:  320 s.
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 2014

Anotace:

Milostné dopisy mají mnoho podob. Lara Jean nikdy žádný nedostala, ale pár už jich napsala – na rozloučenou. Lara žádnému klukovi nedala najevo, že se do něj zamilovala. Místo toho mu napsala dopis o tom, jak se cítí, pečlivě ho zapečetila a schovala do krabice pod svou postelí. Ale jednoho dne dopisy z krabice zmizí a Lara zjistí, že je někdo rozeslal. A najednou musí čelit všem svým pocitům, které před světem – a hlavně přímo před adresáty – pečlivě ukrývala! A jak se postupně vyrovnává s minulostí, zjišťuje, že něco dobrého to rozeslání dopisů přece jen přineslo. 

Publikováno: 13. 11. 2016