Navždy s láskou, Lara Jean

Jakmile mé oko spatřilo závěrečný díl série Všem klukům, které jsem milovala, nedokázala jsem odejít z knihkupectví bez něho :) 

Lara Jean nás provází již potřetí a zároveň naposledy svým životem. Je v maturitním ročníku, chystá se na vysokou školu a je stále beznadějně zamilovaná do Petera. Vypadá, že ji vše perfektně vychází, budoucnost má přesně naplánovanou a není proč se domnívat, že by tomu mělo být jinak. Jenže ejhle.. Stane se věc, kterou neočekával nikdo. A bude se s tím muset vypořádat nejen Lara Jean, ale také Peter. Vydrží jejich láska i přes určité překážky? Nebo to s nimi dopadne podobně jako s Margot a Joshem?

Co se týče rodiny Lary Jean:

Margot - pořád studuje v zahraničí. Už od prvního dílu mi není přiliš sympatická a ani v tomto díle se to bohužel nezměnilo - její odměřenost a strohost ji bohužel ani ve třetím díle neopustila. Škoda.

Kitty - stále jedinečně kouzelná, ale pozor - Kitty nám v tomto díle už trošku dospívá. Pořád je to ale má nejmilejší postava příběhu.

Tatínek - tak ten se nám v posledním díle ožení! Jak to holky vnímají? A co říkají na jejich budoucí macechu?

V posledním díle na své knižní hrdiny Jenny Han přichystala mnoho životních změn - ať už složité období dospívání, chystání se na nové životní role nebo těžké rozhodování, kam jít na vysokou školu. A jak se s tím dokázaly poprat? To si musíte zjistit sami :)

Celá série Všem klukům, které jsem milovala je milá a sladká. Trochu jsem  se obávala, zda mi třetí díl nezkazí dojem z celé série, ale Jenny Han naštěstí potvrdila, že jednoduše umí a tuto sérii zakončila naprosto parádně. Kniha je plná životních rozhodnutí, lásky a přátelství. Opět se díky krátkým kapitolám a svěžnému tempu četla velmi dobře a rychle. Co říct k obálce – opět dokonalá, krásně ladí k ostatním knihám ze série a úžasně se vyjímá v knihovničce :) Jenny Han třetí díl napsat původně neplánovala, ale nakonec si ho čtenáři vyprosili a ještě, že tak! Krásné zakončení. Musím ale uznat, že předchozí díly byly o chlup lepší. 

Ať už Všem klukům, které jsem milovala, P.S. Stále Tě miluji nebo Navždy s láskou, Lara Jean – všechny byly výjimečné. Celá série je velmi oddychová a já vám ji vřele doporučuji.

Mé hodnocení: 80 %


Autor: Jenny Han
Počet stran: 296 s.
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 2017
Anotace:
Lara Jean zažívá ten nejlepší maturitní ročník, který si dívka může přát. Je bláznivě zamilovaná do svého přítele Petera, její táta se znovu žení a Margot se vrátila na léto domů z vysoké. Ale i když je tak šťastná, něco se bude muset změnit… Zatímco Lara připravuje otcovu svatbu, nemůže již přehlížet velká rozhodnutí, která bude muset udělat. Kam půjde na vysokou a co to bude znamenat pro její vztah s Peterem? Už viděla, jak se kvůli tomu trápila její sestra, a nechce zažít totéž. Nyní by měla jít na vysokou i Lara a opustit nejen svou rodinu, ale možná i přítele, kterého miluje. Když jí ale srdce a rozum radí něco jiného, pro co by se měla rozhodnout?

Publikováno: 14. 02. 2018