Tajemství sídla Craven Manor

Druhý díl série "Strašidelné domy".

- celou sérii můžete číst v libovolném pořadí, díly na sebe vůbec nenavazují :)

O čem kniha je?

Daniel je v zoufalé situaci - nemá práci a jeho spolubydlící se ho tak trochu snaží vyštípat z bytu, takže když se mu naskytne příležitost pracovat jako zahradník starého neobydleného sídla Craven Manor a zároveň využívat správcovského domku, bere práci všema deseti, i přes to, že se to celé odehrává za velmi podivných okolností. Jak se časem ukazuje, těch podivností okolo celého domu je daleko, daleko víc!

Jak se mi líbila?

Tohle se četlo raz dva, žádné zbytečné okecávání a omáčka okolo, autorčin styl psaní miluju, jde hned k věci a od první stránky se něco děje! Zatím mě žádná její kniha nezklamala a jinak tomu není ani u této :)

Ovšem tenhle díl je z celé série společně s Duchové rodiny Folcroftů tím nejméně strašidelným (ovšem neznamená to, že se nebudete bát vůbec, ale občas to vážně působilo spíše jako pohádka), takže jestli toužíte po příběhu, u kterého se budete bát tak akorát, pak je Tajemství sídla Craven Manor tím pravým pro vás :) Nemusíte se tak strachovat z toho, že se po přečtení neodhodláte jít v noci na záchod - i když samozřejmě záleží na tom, jak moc jste už otrkaní a na jak intenzivní horory jste zvyklí :) Celý příběh na vás dýchne takovou tu správnou temnou starodávnou atmosféru a nabídne docela milé hlavní postavy. Daniela si rychle oblíbíte, ale musím říct, že ta jeho naivita mi chvílemi dost drásala nervy. 

Tajemství sídla Craven Manor mi dalo přesně to, co jsem momentálně od knihy potřebovala - pohlcení příběhem, který mě vtáhl natolik, že jsem zapomněla na okolní svět. 

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 70 %


Autor: Darcy Coates
Počet stran: 248 s.
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 2019
Anotace:
Daniel zoufale shání práci. Když mu někdo pod dveře strčí vzkaz, který mu nabízí místo správce staré nemovitosti, má pocit, že to je příliš skvělé, než aby to mohla být pravda.
Když ale dorazí do Craven Manor, zmocní se ho podezření. Dveře do starobylého sídla jsou dokořán a hala je plná pavučin a suchého listí. Je zjevné, že tam už dlouhá léta nikdo nebydlí.
Za dveřmi však na něj čeká obálka. Jsou v ní peníze a příslib, že dostane další.
Daniel je zoufalý. Navzdory svým pochybám se nastěhuje do správcova domku za rodinnou kryptou. Podivné události a úkazy, ke kterým v sídle dochází, je rozhodnutý nebrat na vědomí.
Když se ale s blikáním rozsvítí svíčka v okně opuštěné věže, Daniel pochopí, že Craven Manor v sobě skrývá příšerné tajemství… a že je v sázce jeho život.

Publikováno: 04. 03. 2021