Sova

Holger Munch a Mia Krügerová jsou zpátky na scéně!

"Na mýtině leží mrtvá dívka.

Peří?

Panebože.

V lese leží mrtvá mladá dívka.

Kolem ní peří.

S bílou lilií v ústech."


Botanik Tom Petterson při focení v lese najde v hnízdě ze sovího peří tělo mrtvé dívky – podvyživené, nahé a ve zvláštní poloze. Je to snad dílo nějaké sekty či jednotlivce? A bude se tato vražda opakovat? Holger Munch přichází na scénu i s jeho vyšetřovacím týmem. Jedná se však o tak složitý případ, že je opět do týmu povolaná i Mia Krügerová.

Postupně vychází najevo, že zavražděnou dívku pohřešují v Zahradě Hurum – nízkoprahovém zařízení pro mladé lidi, kteří se dostali do problémů. Policie má podezřelého, jenž se sám přiznal, ale evidentně není úplně duševně v pořádku – i přes to se stává důležitým svědkem.

Vše má policii více objasnit krátký film, na kterém je zachycena jejich oběť. Toto video všechny v týmu velmi rozladí a zároveň přiměje k tomu, aby vyšetřování urychlili. Nalezená mrtvá dívka nemá být totiž poslední obětí zvráceného pachatele.

Minus - spatřuji v rozuzlení, které jsem tak trochu tušila. Celkově konec mohl dopadnout, na můj vkus, trochu jinak. 

Na Sovu jsem se šíleně těšila a musím říct, že nezklamala! Je koncipovaná stejně jako první díl – každá kapitola je o někom jiném, od začátku do konce se nenudíte a hlavní postavy jsou sympatické - ačkoliv Mia i Holger řeší problémy obdobné, jako v první knize.

Kdybych měla říct, která z knih se mi líbila více, vyhrála by V lese visí anděl

Mé hodnocení: 90 %

Autor: Samuel Bjork
Počet stran: 400 s.
Nakladatelství: Plus
Datum vydání: 2016

Anotace: 

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy.

Publikováno: 23. 09. 2016