Pes baskervillský

O čem kniha je?

Komiksová adaptace detektivního románu Arthura Conana Doyla.

Jak se mi líbila?

Další komiksová adaptace nesmrtelné klasiky a já jsem opět nadšená! Nemám jí absolutně co vytknout, naopak vyzdvihla bych perfektní kresbu, která navodila tu správnou pradávnou a tajemnou atmosféru. Musím říct, že příběh mě opravdu bavil a jelikož to byla taková jednohubka (má cca 100 stránek), nejspíš brzy sáhnu i po originálu od mistra :)

Moc doporučuji :)

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 100 %


Autor: Jan Štěpánek, Arthur Conan Doyle
Počet stran: 112 s.
Nakladatelství: Kontrast
Datum vydání: 2021
Anotace:
Komiksová adaptace detektivního románu Arthura Conana Doyla.
Arthur Conan Doyle je tvůrcem hlavního hrdiny oblíbených detektivek, Sherlocka Holmese. Dost možná nejslavnějším románem v čele s charismatickým detektivem je právě Pes baskervillský. Francouzský deník Le Monde knihu zařadil mezi 100 nejdůležitějších literárních děl 20. století – je považována za absolutní klasiku svého žánru a drží čtenáře napjatého až do poslední stránky.
Sir Charles Baskerville zemřel za záhadných okolností. Je za jeho smrtí dávná kletba, jež podle legendy pronásleduje jeho rodinu od dob Slavné revoluce? Rodinný lékař James Mortimer si to nemyslí. Vydá se do Londýna, vyloží své pověsti Sherlocku Holmesovi a požádá ho o pomoc. Slavný detektiv se rozhodne záhadu vyřešit.

Publikováno: 26. 10. 2021