Noční lov

Je horká letní noc. Starostlivá matka vchází do domu, aby nakrmila kočku svého syna. Namísto poklidného večera ji však čeká šok a zřejmě nejhorší okamžik jejího života. Bezvládné tělo jejího syna, lékaře, leží na posteli. Je nahé a okolo hlavy má utažený igelitový pytel. Výsledky pitevní zprávy ukazují, že oběť měla v těle drogu.. O pár dní později je nalezen další mrtvý muž. Jelikož stopy z místa činu vykazují takřka identický modus operandi jako u předchozí oběti, závěry zní jasně - zdá se, že ve městě řádí sériový vrah. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její tým má před sebou další zapeklitý případ. Náš vrah si totiž zatím vede velmi dobře a nezanechává po sobě žádnou stopu.. Kolik obětí má vrah ještě v plánu sprovodit ze světa? A dokáže se Erika konečně vyrovnat se svou minulostí? 

Totožnost vraha se v tomto případu dozvídáme cca v polovině knihy. To mi ale děj nijak nenarušilo - a to především díky tomu, že autor věnoval jeho minulosti dostatečnou pozornost. Ocenila jsem, že mám možnost nakouknout pod pokličku tomu, jak se může z obyčejného člověka stát vrah, který netouží po ničem jiném než po pomstě. (Musím říct, že během čtení mě párkrát zaplavila vlna jakési "náklonnosti" a pochopení, chvíli jsem vrahovi dokonce fandila :D).

Přiznám se - Noční lov jsem četla cca dva týdny. Doteď ale nechápu proč. Knížka to byla vážně velmi čtivá - stejně, jako Dívka v ledu :) Robert Bryndza umí čtenáře vtáhnout do děje. Nevybavuji si, že bych se při čtení nudila a ačkoli je vrahova identita odhalena už v polovině knihy, nic to neměnilo na tom, že jsem se bála. A to fakt hodně :)

Co se týče hodnocení knihy - všichni si Noční lov chválí a považují ho za lepší kousek než Dívku v ledu. Já jsem byla velmi dlouho na vážkách, ale nakonec musím uznat, že se mi Dívka v ledu líbila o něco víc - viz. recenze. Přišlo mi, že Erika se celkem v ničem nezměnila a chovala se skoro stejně, jako v prvním díle. I přesto mám její postavu moc ráda a doufám, že v dalším díle se dočkám nějakého osobnostního vývoje :) 

Noční lov a zároveň i Dívku v ledu doporučuji určitě všem fanouškům světových detektivek


Za poskytnutí recenzního výtisku mockrát děkuji Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 85 %

Autor: Robert Bryndza
Počet stran: 432 s.
Nakladatelství: Grada
Datum vydání: 2017

Anotace:

Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypoulené. O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika společně s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje a vyčkává na vhodný okamžik, kdy udeří. Co mají oba mrtví společného? Existuje v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem? Erika dělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavila a dopadla, i když opět riskuje a dostává se do konfliktů s nadřízenými. A navíc možná vrah začíná sledovat i ji...

Publikováno: 20. 04. 2017