Dívka v ledu

V jižní části Londýna je v zamrzlém jezeře nalezeno bezvládné tělo. Jak se později ukáže, obětí je mladá dívka z velmi bohaté a vlivné rodiny. Tlaky na rychlé vyřešení případu tedy pochopitelně míří ze všech stran – jak od otce zavražděné, tak z médií. A přitom má vyšetřovací tým k dispozici minimum indicií a neví si rady, jakým směrem vést vyšetřování dál. Hlavní vyšetřovatelka, Erika Fosterová, má v záloze dva svědky, ovšem ani jeden z nich se ostatním nezdá jako příliš věrohodný. Pouze ona a její dva kolegové Mossová a Peterson věří, že případ má spojitost se třemi vraždami mladých dívek z minulosti. A budou si muset pospíšit, aby i zbytek týmu přesvědčili o jejich teorii, jelikož vrah má svém seznamu další potencionální oběti..

Dívka v ledu je ten typ knih, které čtete až do noci, jen abyste konečně zjistili, jak to celé dopadne! Tato kniha mi udělala radost nejen sympatickými postavami, čtivým obsahem a chvilkami opravdového strachu, ale také tím, že se mi po dlouhé době podařilo uhádnout, kdo je vrahem velmi brzo - prostě v tomto případě jsem byla úplný Columbo! :D

Příběh měl úžasný spád, opravdu mě čtení bavilo a místy jsem se neuvěřitelně bála – především když šlo o život hlavní vyšetřovatelce Erice Fosterové, kterou jsem si moc oblíbila - byla úžasně odhodlaná a nenechala si nikým diktovat co má a nemá dělat. Líbily se mi také vsuvky vyprávěné vrahem, při kterých se mi tajil dech! Nemůžu si odpustit i vyzdvižení krátkých kapitol, díky nimž jsem měla knížku přečtenou raz dva - vždycky jsem si totiž řekla: "Už jen jednu kapitolu a jdu spát" - JENŽE když ty kapitoly byly tak krátké, tak jsem to vždy prodlužovala a prodlužovala a najednou jsem se ocitla na konci příběhu:).

Tentokrát označení bestseller nelhalo! Troufám si říci, že Dívka v ledu je nejlepší detektivkou roku 2016. Robert Bryndza je neuvěřitelně dobrý spisovatel.

Přečtěte si Dívku v ledu a přesvědčte se sami! :) 

Mé hodnocení: 95 %

Autor: Robert Bryndza
Počet stran: 448 s.
Nakladatelství: Grada
Datum vydání: 2016

Anotace: 

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. 

Dopadne ho dříve, než udeří znovu?

Publikováno: 30. 01. 2017