Katův polibek

Yeees, konečně další díl mé milované série! Na ten jsem se šíleně těšila.

O čem kniha je?

Jedenáctý díl krimi série odstartuje únos letadla a únosce má jediný požadavek - vymění cca čtyřicet lidských životů na palubě za tři jiné. A ví úplně přesně, kteří tři to mají být...

Jak se mi kniha líbila?

Do knihy jsem se pouštěla, aniž bych si četla anotaci - tak to u svých oblíbených autorů mám, jak jim vyjde kniha, musím ji mít, aniž bych věděla o čem bude :D, radím tedy - udělejte to samé! O to víc budete překvapení a hlavně šokovaní! Troufám si říct, že mnoho z vás bude, alespoň do určité míry, pachatelův motiv chápat. Zoufalí lidé bohužel dělají zoufalé věci...

Ale zpátky k tomu, jak se mi kniha líbila :)

Katův polibek je opět důkazem toho, že Mons Kallentoft se s každou knihu posouvá dál a dál a neuvěřitelně se zlepšuje. Tento díl jsem přečetla skoro na jeden zátah, nechtěla jsem jít ani spát, jen abych věděla, jak se celý děj bude vyvíjet. Neuvěřitelně čtivý, drsný, nervy drásající, se svižným tempem a já si ho moc užívala! Je to zase trochu jiný díl, oproti těm posledním, méně se zaměřuje na Malin a její problémy, a o to víc se věnuje samotnému případu. Stejně jako tomu bylo už v tom předchozím díle, i tady autor zcela vypustil vsuvky mrtvých... A asi si už pomalu zvykám na texty bez nich :) 

Celou sérii doporučuji všem těm, kteří si rádi dopřejí detektivní příběh a zároveň je baví, když si autor umí krásně, až poeticky, hrát se slovy. Protože tím je Mons Kallentoft pověstný. Už se mi mnohokrát stalo, že několik jeho vět a slovních obratů bych si nejradši nechala zarámovat :)

Ve spolupráci s milovaným nakladatelstvím HOST :)

Mé hodnocení: 90 %

Autor: Mons Kallentoft
Počet stran: 300 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2020
Anotace:
Jedenáctý případ inspektorky Malin Forsové
Čtrnáctiletá dívka se stane obětí sexuálního obtěžování na sociálních sítích. Na letišti v Linköpingu někdo unese letadlo. V lisu na auta se najde tělo jiné mladé dívky. A to je jen začátek toho nejděsivějšího jara v dějinách Linköpingu.
Malin se po vyčerpávajících měsících, které strávila jako kontaktní policistka na švédské ambasádě v Bangkoku, vrací do Švédska. Daří se jí zůstat střízlivá, neustále však pociťuje neklid, a proto jí komplikovaný případ přijde vhod — pomáhá jí totiž udržet touhu po alkoholu na uzdě. Podaří se jí zastavit vraha dřív, než zemřou další mladí lidé? Vyšetřování se rychle změní v závod s časem.

Publikováno: 10. 11. 2020