Deset mrtvých komiků

Pustý ostrov, žádný signál, deset komiků, kteří postupně začnou záhadně umírat + naprosto geniální obálka = tuhle knížku jsem prostě musela mít :) 

O čem kniha je?

Devět komiků dostane pozvání k producentovi zábavních pořadů Dustinu Walkerovi na jeho ostrov, aby zde strávili poklidný víkend. Ti pozvání přijímají a společně se lodí dopraví na ostrov. Tam rázem zjišťují, že je zcela opuštěný, nefunguje internetové připojení ani telefony a co hůř - jeden po druhém začnou znenadání umírat..

Jak se mi líbila?

Ze začátku jsem měla trochu problém zorientovat se, kdo je vlastně kdo. No, přiznám se, problém přetrval skoro až do samotného závěru :D Nevadí, jedeme dál - celý koncept knihy mě moc bavil - komici na pustém ostrově, kteří ze začátku nevěří, že se něco vážného a krutého doopravdy děje. Právě jejich prozření a pochopení, že jejich životy jsou v ohrožení, postupně dodávalo příběhu na dramatičnu. I tak na mě kniha nepůsobila jako klasická detektivka. Není nijak děsivá - situace, při kterých docházelo k vraždám, na mě působily spíše úsměvně.

Jste-li nakloněni krimi žánru, ale obejdete se bez drastických scén a nervydrásajících situací, pak věřím, že tahle knížka by vás mohla oslovit. Nejedná se o nic náročného na čtení. Deset mrtvých komiků je kniha plná černého humoru, ironie a vy nemáte tušení, jak celý příběh dopadne. 

Deset mrtvých komiků vzdává hold Agathě Christie a jejím Deseti malým černouškům. Za mě je tohle ideální kniha na letní dny k vodě, při které si krásně odpočinete :) Jste-li navíc fanoušci Agathy Christie, pak je jisté, že tenhle kousek vás nesmí minout :)

P.S. Ta obálka se vážně moc povedla! :) 

Ve spolupráci s Knihy DOBROVSKÝ.


Mé hodnocení: 75 %


Autor: Fred Van Lente
Počet stran: 352 s.
Nakladatelství: Omega
Datum vydání: 2019
Anotace:
Brilantní Van Lenteho debut je poctou Zlatému věku mystery a zároveň břitkou satirou současného šoubyznysu.
Příběh začíná pozváním devíti uznávaných komiků k legendárnímu hollywoodskému producentovi zábavních pořadů Dustinu Walkerovi na jeho soukromý ostrov. Ve skupince je bývalý moderátor populární late-night šou, stand up komik, komik z ulice, jenž pohádkově zbohatl, nebo ikona zábavy z Las Vegas. Všech devět dorazí lodí na ostrov a zjistí, že všechny domy jsou zcela opuštěné. Nefungují tu mobily ani wifi připojení a brzy začne jeden po druhém umírat.
Kniha vzdává hold velikánům žánru jako Agatha Christie a jejím Deseti malým černouškům a zároveň originální zábavou díky vtipným a komickým dialogům postav, neboť každá z nich se záhadu snaží vyřešit stylem svého oblíbeného detektiva.

Publikováno: 13. 06. 2019