Až najdu klíč

O čem kniha je?

Lars Kepler přichází s napínavou detektivní sérií pod novým pseudonymem. Jupí! 

Sérii s Joonou Linnou bezmezně miluju, tak jsem se těšila zase na něco nového z pera mých oblíbenců!:) Bohužel přišlo docela zklamání..

Jak se mi líbila?

Kde jen začít? Třeba hned u naší vyšetřovatelky - to vážně musí pomalu každý vyšetřovatel být něčím hrozně komplikovaný? Drogy, alkohol, děsivé šrámy z minulosti.. Nevím, podle mě zbytečné, kor když to pro děj není nijak relevantní... Mně už to v těch detektivkách prostě trochu vadí:/ Nesedly mi ani ty postavy, celkově zápletka nemastná neslaná,..

Je znát snahu o tradiční krimi příběh v duchu Agathy Christie, ale něco tomu chybělo, nemělo to za mě žádný šmrnc..

Achjo, já vím, že je těžké napsat originální detektivní příběh, já vlastně u tohoto žánru většinou už ani žádnou velkolepou nápaditost neočekávám, ale tady mi to nesedlo komplet všechno, což mě dost mrzí..

Ale abych nebyla pouze kritická, četlo se to lehce, je to tenká knížka, taková jednohubka, ideální pro ty z vás, kteří si chtějí u knížky především odpočinout a totálně vypnout:)

Já jsem zvyklá na jiné tempo a zápletky J.Linny a evidentně tyto dvě série od sebe nedokážu oddělit a oprostit se od srovnávání...

Tohle hodnocení mě dost mrzí, ještě uvidím, zda dám dalším dílům šanci.


Mé hodnocení: 40 %


Ve spolupráci s Nakladatelství Host.Autor:  Alex Ahndoril
Počet stran:  272 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2023
Anotace:
Lars Kepler přichází s napínavou detektivní sérií pod novým pseudonymem! Soukromá vyšetřovatelka Julie Starková přijímá u sebe v kanceláři neohlášenou návštěvu. Per Günter Mott, který je jedním z majitelů úspěšné rodinné firmy, se předchozího dne zúčastnil schůze správní rady firmy a povečeřel na svém panství v severozápadním Švédsku. Ráno pak v mobilu našel fotografii zkrvaveného svázaného muže s pytlem na hlavě. Kvůli výpadkům paměti způsobeným velkým množstvím vypitého alkoholu ale netuší, jak se snímek do jeho telefonu dostal a kdo je na něm zachycený. Ze strachu o svoji pověst si Per Günter chce Julii najmout, aby očistila jeho jméno, než se do případu vloží policie. Julie požádá svého bývalého manžela Sidneyho Mendelsona, který pracuje u městské policie, aby si vzal volno a s vyšetřováním jí pomohl. Stále ještě trochu doufá, že by to mohla být šance získat ho zpět. Julie a Sidney se společně vydají do honosného sídla, kde se postupně seznamují se všemi členy rodiny Pera Güntera. A jak se brzy ukáže, každý z nich má své tajemství.

Publikováno: 21. 11. 2023