Číhání

Číhání jsem si půjčila z knihovny a už teď toho lituji, protože tohle je série, kterou chcete mít doma a to nejen díky těm nádherným obálkám :)

"Tohle je Vermont. My nezamykáme."

O čem ČÍHÁNÍ je?

Manželský pár vyráží na večeři a svůj dům a malého syna ponechávají v rukou mladičké chůvy. Při návratu domů je čeká děsivý pohled na bezvládné tělo s proraženou lebkou.. Patří jejich chůvě. Kdo mohl brutálně zavraždit patnáctiletou dívku? Kdo věděl, že bude sama ve velkém domě? To bude muset zjistit naše hlavní postava - vyšetřovatelka Sonja Testová. A věřte, že to nebude mít vůbec jednoduché.

Jak se mi ČÍHÁNÍ líbilo?

Páni, ani nevím, kde mám začít. Tahle kniha je naprostý must have pro všechny krimi nadšence, kteří mají rádi propracované příběhy. Číhání je velmi kruté, aktuální, děsivé a totálně návykové. Je v něm obsaženo téma legalizace homosexuality, zneužívání, předsudků, násilí a také starých křivd. Křivd, které se jen tak neodpouštějí. 

Hlavní vyšetřovatelka je lidská, dělá chyby, občas jedná impulzivně, ale dělá vše pro to, aby napravila svět, ve kterém vyrůstají její dvě malé děti. Co je jejím velkým, opravdu velkým plusem? Nemá žádné trauma z minulosti, nepije, není závislá na drogách, ani netrpí žádnou psychickou poruchou. To je čirý zázrak, protože poslední dobou mám pocit, že každý knižní vyšetřovatel musí nějaký ten problém prostě mít. Díky za Sonju a za to, že je "normální" :)

Co říct závěrem? Má to šťávu, je to absolutně nepředvídatelné, napínavé. Autor nám naservíroval hned několik možných podezřelých a vy vůbec netušíte, kde je pravda.

Číhání si přečtěte pokud:

- jste milovníci krimi

- máte rádi propracované příběhy

- chcete si přečíst knihu s originálním námětem, který nenajdete v každé druhé detektivce

- jste naladěni na knihu, která není prošpikovaná akcí a surovostí, ale ve které se autor zaměřil na práci detektivů

Tato krimi série je důkazem toho, že detektivky z Nakladatelství Host jsou prostě boží! A já tuhle sérii moc doporučuji - jak Tiché dívky, tak i Číhání. A nemohu se dočkat, až si přečtu Jména mrtvých dívek! :) 


Mé hodnocení: 100 %

Autor: Eric Rickstad
Počet stran: 390 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2017
Anotace:
Dokonce i v tichém Vermontu mohou poklidnou přítomnost rozvrátit hrůzné činy z minulosti.
Přátelskou a poklidnou atmosférou odlehlého městečka Canaan ve Vermontu otřásá spor o legalizaci homosexuálních manželství. Mezi lidmi to vře. Staří přátelé si nemohou přijít na jméno. Probouzí se strach, předsudky a násilí.
Když je tedy v domě advokáta, který se v případu výrazně angažuje, brutálně zavražděna mladá dívka, detektiv Sonja Testová nabude přesvědčení, že vražda musí mít s ostře sledovanou kauzou nějakou spojitost.
Jenže jak se mladá Sonja Testová noří do svého prvního vyšetřování vraždy hlouběji, odhaluje děsivé činy skryté po celá desetiletí a zjišťuje, že za idylickou tváří městečka se ukrývá temnota a zlo páchané na nevinných. A Sonja, matka dvou dětí, udělá všechno pro to, aby nevinné ochránila. 

Publikováno: 03. 09. 2019