Řetěz

OK, máme tu další knižní NEJ roku - nejlepší thriller! Ano, už jsem to psala o románu Vykrvácet, ale tak proč by těch výjimečných thrillerů nemohlo být víc, že :)

O čem kniha je?

"Musíte unést dítě, aby vaše dítě zůstalo na živu. Absurdní? Ano, jen dokud se to nestane právě vám."

Jak se mi líbila?

Řetěz mě zaujal u nás v městské knihovně a řekla jsem si, že si přečtu první stránku a podle toho se rozhodnu, zda si ji půjčím. A jak jsem začala číst, tak jsem nemohla přestat! Neuvěřitelně sugestivní příběh, který vás šokuje a věřím, že ve mnohých z vás bude rezonovat ještě dloouho po dočtení!

Čtivý, napínavý a strhující nářez, který nebudete moci odložit, dokud ho nedočtete. Za mě velké doporučení. Budete se bát! A pokud jste rodič, o to víc se dokážete vcítit do role hlavní hrdinky Rachel, které zmizelo dítě. A kdyby jenom to!

A proč jsem vlastně z knihy tak nadšená? Protože se autorovi podařilo vytvořit ORIGINÁLNÍ příběh, který jsem ještě nikdy předtím nečetla. A věřím, že vy taky ne :)

Mé hodnocení: 100 %


Autor: Adrian McKinty
Počet stran: 375 s.
Nakladatelství: Vendeta
Datum vydání: 2020
Anotace:
Musíte unést dítě, aby vaše dítě zůstalo naživu. Absurdní? Ano, jen dokud se to nestane právě vám. Na tomto půdorysu rozehrává jeden z nejvýraznějších současných autorů thrillerů a detektivek Adrian McKinty (doposud u nás vyšly tři jeho detektivní romány z řady s detektivem Seanem Duffym, zasazené do doby Nepokojů v Severním Irsku) příběh, jaký se snadno může stát noční můrou každého rodiče. Jsme v poklidném novoanglickém městečku, jemuž vládne tajuplný Řetěz. Nikdo o něm nemluví, nikdo se neodváží obrátit na policii ani na FBI. Vždyť jde o vaše dítě.
Próza Adriana McKintyho má jako vždy spád a snadno vás nepustí ze svých spárů, připravte se, že vynecháte večeři a přejedete stanici, kde jste chtěli vystoupit. Zároveň se jeho text pozvedá z prvoplánového napětí k nevyřčeným otázkám po smyslu lidské existence, k hranicím morálky, k znepokojivému vědomí, že každé vítězství má svou cenu.
Román, který ve vás bude dlouho doznívat.

Publikováno: 12. 10. 2020