Mrtvá zóna

O čem kniha je?

 Detektiv seržant Washington Poe je u soudu a bojuje proti vystěhování ze své milované a izolované usedlosti, když je povolán do pouličního nevěstince v Carlisle, kde byl baseballovou pálkou ubit muž k smrti...

Jak se mi líbila?

Upřímně, ač autor zmiňuje, že tenhle díl je jeho nejoblíbenější, za mě je bohužel nejslabší.. Četla jsem ho na mé poměry vážně dlouho, docela trvalo, než jsem se trochu zorientovala v ději a taky než se v něm vůbec začalo něco dít..

Ale ač mě tentokrát zápletka zrovinka dvakrát neoslovila, tak ten background jsem si užívala moc - ty vztahy mezi vyšetřovateli, jejich konverzace, klasicky neskutečně vtipné situace spojené s Tilly, to prostě miluju :)

M.W.Cravena mám moc ráda, píše originální thrillery, které jsou chytré, chytlavé, zároveň vtipné se skvělými hlavními hrdiny :)

Tentokrát mě to moje hodnocení mrzí, ale holt laťka předchozích dílů je nastavena fakt vysoko :)

Btw. Černé léto a Loutkové divadlo jsou za mě top top top!


Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 60 %


Autor: M.W.Craven
Počet stran: 416 s.
Nakladatelství: Vendeta
Datum vydání: 2023
Anotace:
Detektiv seržant Washington Poe je u soudu a bojuje proti vystěhování ze své milované a izolované usedlosti, když je povolán do pouličního nevěstince v Carlisle, kde byl baseballovou pálkou ubit muž k smrti. Poe je zmatený – loví sériové vrahy a zdá se, že jde o přímočarou vraždu pasákem – ale jeho účast byla vyžádána osobně, lidmi, kteří raději zůstávají ve stínu.
Když se Poe a společensky nešikovná programátorka Tilly Bradshaw ponořují hlouběji do případu, čelí zdánlivě nezodpověditelným otázkám: proč se nic v pozadí oběti neprověřuje, přestože jsou důkladně prověřeni pro vysoce postavenou práci? Proč na místě vraždy zůstala malá ozdoba – a proč ji někdo z vyšetřovacího týmu ukradl? A jaká je souvislost s bezchybně provedenou bankovní loupeží o tři roky dříve, loupeží, kde nebylo nic vzato…

Publikováno: 22. 06. 2023