Černé léto

Na tuhle knížku jsem se taak těšila! Loni touto dobou jsem na své narozeniny dostala první díl série - LOUTKOVÉ DIVADLO, které jsem přečetla na jeden zátah a doporučovala ho všude možně :)

Obě knihy moc moc doporučuji, ale myslete na to, že je mnohem lepší číst je hezky popořadě, kvůli případným spoilerům!

O čem kniha je?

Washington Poe před lety vyšetřoval případ zmizelé a patrně i zavražděné Elizabeth Keatonové. Obviněn byl její otec, šéfkuchař Jared Keaton, který dostal doživotí. Celé to ale nyní komplikuje fakt, že se místní policii přihlásila žena, která tvrdí, že je Elizabeth Keatonová. Zapříčinil snad Washington Poe to, že ve vězení sedí už 6 let nevinný člověk?

Jak se mi líbila?

V prvé řadě chci sdělit své pocity ohledně vyšetřovací "dvojky". Washington a Tilly jsou naprosto kouzelní! Washington Poe je pejskař, což už jsou za mě jasné plusové body :D, no a navíc svého psa pojmenoval Edgar. Chápete? EDGAR a POE. Geniální :D Tilly je takový Sheldon Cooper v sukni. Často nechápe sarkasmus a platí u ní "co na srdci, to na jazyku". A právě její povaha vnesla do příběhu několik komických situací :)

Co se zápletky týče - za mě naprosto boží a originální námět, který se mi nejprve zdál trochu málo na to, že by na něm měl být postaven celý příběh. O to víc na mě čekalo překvapení v té nejlepší podobě a kombinaci - autor čtenáři přiblížil titěrnou práci kriminalistů, svět psychopatů a pár zajímavostí o nich, no a co je na celém příběhu úplně to nejoriginálnější - je ze světa šéfkuchařů! Zajímalo by mě, zda jste někdo někdy četl thriller z kuchařského prostředí. Já bych se i vsadila, že ne :D 

Navíc je to stejně jako první díl skvěle napsané, příběh se lehce čte a snadno vás vtáhne do děje, což je asi to nejdůležitější :) Za mě obří doporučení, mám radost, že v poslední době mám fakt štěstí na skvělé thrillery :)

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 95 %

Autor: M.W. Craven
Počet stran: 368 s.
Nakladatelství: Vendeta
Datum vydání: 2020
Anotace:
Tilly a Poe jsou zpět – při policejním vyšetřování, které dostává Washingtona Poea do velkých potíží. Před šesti lety sehrál jako policejní důstojník v Cumbrii velkou roli v případě vraždy dcery slavného šéfkuchaře Jareda Keatona. Ačkoli její tělo nebylo nikdy nalezeno, Poe byl přesvědčen, že Keaton zabil svou osmnáctiletou dceru Elizabeth v restauraci, kterou společně vedli. Porota souhlasila a Keaton byl odsouzen na doživotí.
Nyní se ale se žena, která se prohlašuje za Elizabeth Keatonovou, přihlásila místnímu policejnímu důstojníkovi. Jak se mohl Poe tak mýlit?
Nebo nemýlil? Je stále přesvědčen, že měl o Jaredovi Keatonovi, okouzlujícím psychopatovi, pravdu. Ale s tolika důkazy, které se hromadí proti původnímu vyšetřování, je jeho práce těžší, než by si dokázal představit. Když však má na své straně Tilly, šance by se měly překlopit v jeho prospěch. Poe se chystá pracovat svým vlastním jedinečným způsobem a doufá, že najde chybu v Keatonově zjevně dokonalém plánu.
Právě v momentě, kdy věci začínají pro Poea vypadat zvlášť bezútěšně, se Černé léto doopravdy projeví, a to díky mazané práci s příhem. Centrem dění je opět Cumbria, která v autorových rukou žije i dýchá a je důležitou součástí příběhu.

Publikováno: 23. 10. 2020