Vykrvácet

Michael Robotham je jedním z mých nejoblíbenějších autorů kriminálních románů. Jestli hledáte kvalitní detektivky, tak si od něho rozhodně přečtěte STŘEPY, ŘEKNI LITUJI a VYKRVÁCET! To jsou jednoznačně jeho nejlepší kousky! 

O čem kniha je?

Mladá Sienna Hegartyová je podezřelá z vraždy svého otce. A náš hlavní hrdina, klinický psycholog Joe O’Loughlin, se rozhodne celé věci přijít na kloub, už jen z toho důvodu, že Sienna je kamarádka jeho dcery...

Jak se mi líbila?

Já jsem naprosto nadšená! Tohle je prozatím ta nejlepší detektivka, jakou jsem za letošní rok přečetla! Kde jen začít? Nejen že je knížka neuvěřitelně čtivá, hned od první stránky je příběh zajímavý a tak skvěle napsaný, že vás vtáhne do děje. Kniha má neuvěřitelný spád, atmosféru, je plná zla, manipulace a vy ho, i když má přes 500 stránek, přečtete na jeden zátah, protože nebudete moct jinak :)

Navíc Joe O’Loughlin je skvělá hlavní postava a sympaťák se zajímavou profesí - je to znalec klinické psychologie a zaměřuje se na profilování pachatelů. A tentokrát má za úkol dostat se pod kůži mladé dívce, která je obviněna z vraždy svého otce a která tvrdí, že si z onoho večera, kdy byl zavražděn, nic nepamatuje. Celou tuhle sérii mám moc ráda už jen díky němu, jelikož nejde o žádného hrdinu se superschopnostma, naopak - Joe je obyčejný člověk, který má své problémy - parkinsona, rodinné trable a stejně jako každý v životě občas chybuje. Jeho si jednoduše nemůžete neoblíbit :)

Za mě obrovské doporučení, jsem nadšená a dávám plný počet bodů! :)

Mé hodnocení: 100 %


Autor: Michael Robotham  
Počet stran: 504 s.
Nakladatelství: MOBA 
Datum vydání: 2019
Anotace:
Když se Sienna Hegartyová, problémová kamarádka dcery Joe O’Loughlina, objeví u dveří jeho domu v šoku, neschopná říct, co se stalo, a celá od krve, Joe si slíbí, že odhalí temná tajemství, která se její mysl rozhodla pohřbít. U Sienny doma policie objeví zásadní díl celé skládačky: mrtvolu jejího otce, bývalého policisty. Testy potvrdí, že krev, kterou na sobě Sienna má, patří panu Hegartymu. Dívka tvrdí, že si nic nepamatuje, ale vyšetřovatelé se soustředí právě na ni. O’Loughlin cítí, že se se Siennou děje ještě něco. Možná je to jen v její hlavě. Anebo je to skutečné. Někdo skutečný. Někdo schopný spáchat tu nejodpornější a nejpříšernější vraždu vůbec, někdo, kdo se nebude bát vraždit znovu…

Publikováno: 02. 08. 2020