To prší moře

Radka Třeštíková mě baví jako osobnost i jako spisovatelka. Její knihy jsou čtivé, oddechové a nenáročné. Čtenář, jenž touží právě po něčem takovém, musí být s jejími knihami zaručeně spokojen.

RT v titulu To prší moře zachycuje nešťastnou lásku, smrt v rodině, strach, bolest a snahu poučit se z chyb. Ano už z tohoto výčtu správně tušíte, že je to kniha celkem depresivní. Je naplněna nejen melancholií, ale také minimem dialogů, což je vlastně skvělý, jelikož nás v tomto případě mnohem více zajímají vnitřní monology postav než cokoli jiného. Stěžejní postavou příběhu je Hanka – zpočátku jsem s ní měla trochu problém, ale později mi vadila.. no vlastně úplně stejně jako na začátku, ale tak nějak jsem si na ní postupně zvykla. Když zůstanu ještě u těch postav - hodně mě bavila Zora a taky Hubert.  

"Zakloním hlavu a ty kapky, co stékají dolů, chutnají najednou slaně. Prudká letní přeháňka a po ní to ticho tak hezky voní. Máma by řekla, že prší moře." 

Plusy:

- čtivost
- krásná obálka
- příběh jako skládačka - navíc se dozvíte pohled na situaci z pohledu nejen Hanky, ale i ostatních postav - což nám umožnilo hlouběji proniknout do nitra postav 
- epický název, který má svůj smysl

Minusy:
- zakončení příběhu na mě působilo trochu "hrr", klidně bych ho ještě více rozvedla a přidala takových 50 stránek :)

RT dokáže svým umem čtenáře vtáhnout do příběhu, který dokonale demonstruje to jaký život opravdu je. Budete cítit, že se RT snaží vypořádat se svou osobní ztrátou a tak se téma ztráty v knize objevuje hned několikrát a to v různých podobách. 

Knihu To prší moře jsem si vzala na dovolenou a tam rozhodně splnila svůj účel :) Líbila se mi rozhodně víc než Osmička, ale o trochu míň než Bábovky. I v tomto případě se jedná o čtení spíše pro ženy. 


Mé hodnocení: 80 %Autor:  Radka Třeštíková
Počet stran: 332 s.
Nakladatelství: Motto
Datum vydání: 2017
Anotace:
Hančin svět naruší poprvé nečekaný rozvod jejích rodičů a střídavá péče, o níž rozhodne soud. V otcově nové rodině se setká s Alešem, synem otcovy ženy. Měla by ho považovat za bratra, ale ona se do něj zamiluje. Nešťastně, protože Aleš v ní vidí především sestru. Jenže to není jediný Hančin problém. Nejdřív otcova a potom i matčina smrt ji zcela vykolejí a Hanka obtížně hledá způsob, jak se se vším vyrovnat, hledá někoho, o koho by se mohla opřít. Zprvu jí pomáhá babička, jejíž životní příběh jako by předznamenal i Hančiny osudy. A pak potká o hodně let staršího Huberta, který dělá, co jí na očích vidí. Ale bylo jejich setkání opravdu náhodné, nebo Hubert sleduje svůj vlastní cíl?

Srovname.cz vám poradí, kde nakoupíte knihu To prší moře nejlevněji.

Publikováno: 06. 08. 2018