Okamžiky štěstí

Příběh dvou sourozenců, Veroniky a Jáchyma, který můžete číst z kterékoli strany.

Rozhodování, kterého ze sourozenců začít číst jako prvního, bylo pro mě oříškem. Nakonec zvítězil příběh Veroniky a už od prvních řádků jsem cítila, že jsem se rozhodla správně. Po dočtení jejího pohledu jsem se vrhla na Jáchyma a můj prvotní pocit se jenom utvrdil. S Veronikou jsem vše prožívala mnohem intenzivněji a dokázala jsem se do ní vcítit, chápat ji. U Jáchyma to bylo jiné – vzhledem k jeho dobrodružné povaze, jsem se s ním příliš neztotožnila. Upřímně – Jáchym mě už moc nebavil. 

Nechci vám prozrazovat děj, tak napíšu pouze to, že oběma život přichystal nemálo životních překážek a čtenář pozoruje jejich plavbu životem – první lásky, těhotenství, rozchody, náhody a samozřejmě trapno :).

Nápad na knihu psanou z dvou pohledů se mi šíleně líbil. Obecně mám ráda, když je kniha trochu „zamotaná“ a když jsou kapitoly vyprávěné různými lidmi. Byla jsem zvědavá, jak takovýto koncept autor pojme – zda se u Jáchyma bude opakovat znovu vše, co již víme od Verči a byla jsem ráda, že jeho příběh nabízel i něco nového.

Po knize 12.12. jsem toužila po oddechové knížce. I přes to, že během prvních dvaceti stránek jsem několikrát brečela, až jsem si říkala: "Bože, kdy se té Veronice začne konečně dařit?". Přes smutný začátek, jsem se nakonec i několikrát během čtení nahlas upřímně zasmála. Chvílemi to bylo ovšem na můj vkus trošku překombinované. 

Patrik Hartl mě od chvíle, kdy jsem si ho poprvé všimla v Show Jana Krause, začal nesmírně bavit a tak jsem si přečetla jeho první knihu Prvok, Šampón, Tečka a Karel. A byla jsem moc spokojená – jeho styl psaní mě baví, je to svižné, ze života, reálné a hlavně – vtipné. Pokud bych měla srovnávat, tak kniha Prvok, Šampón, Tečka a Karel se mi líbila o něco víc.

Doma na mě v knihovničce čeká ještě autorova druhá kniha - Malý pražský erotikon a už se na ni moc těším:).

Mé hodnocení: 85 %


Autor: Patrik Hartl
Počet stran: 460 s.
Nakladatelství: Bourdon
Datum vydání: 2016

Anotace: 

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.

Publikováno: 08. 01. 2017