Horal(ka)

Příběh ženy v nejlepších letech. Příběh o hledání lásky, o vypořádávání se s životními změnami a o tom, co je vlastně v životě důležité.

Lenka – je matka samoživitelka, má dva dospívající syny, což znamená - puberta v plném proudu. Naštěstí má skvěle placenou práci, která ji baví a je v ní úspěšná. Lenka je rozvedená a už pár let bez chlapa. Zdá se ale, že vše zvládá sama, je to totiž silná ženská, takže ji nevykolejí ani skutečnost, že v jejím životě nastane více než jedna nepříjemná změna. Lenka se těší, až se její synové osamostatní a ona bude mít konečně čas najít si lásku svého života. To na sebe nenechá dlouho čekat a Lenka se na popud svého kamaráda zaregistruje na seznamce.

Opravdu si dokáže najít toho pravého za pomocí internetu?

V knize je skvěle vyobrazen kontrast hektické Prahy a poklidných hor - i jasné plusy a minusy, kterými se obě místa vyznačují. Čtenář se stává svědky Lenčiny "transformace" - kdy se z pohodlné "paničky", jejíž hlavní náplní života doposud bylo vysedávat v kavárně s kamarádkou u dvojky bílého, nakupování a venčení psa, stane zcela nový člověk. Tato nová Lenka se totiž zamiluje do hor. Elegantní šaty a večery strávené na večírku vymění za tepláky a gumáky a svůj volný čas začne trávit dojením koz:) Opravdu tuto změnu Lenka ustojí? Nebo se navrátí do starých kolejí a odstěhuje se zpět do Prahy?

plusy:

- autorka používá jednoduchý jazyk a tak se kniha čte velmi snadno a rychle.

- líbilo se mi, že se v příběhu odráží současná politická situace a tím tak trochu sama autorka vyjadřuje nenápadně svůj názor:)

minusy:

- přišlo mi nereálné, že by se hned z prvního chlapa, kterého Lenka v seznamce najde, vyklubal muž snů.

Horal(ka) je oddychovka a typicky ženská knížka, u které se rozesmutníte, ale i pobavíte a hezky "vypnete".

Knihu doporučuji jako vánoční dárek pro:

  • ty, kteří nejsou zase až tak pravidelnými a vášnivými čtenáři, ale rádi si přečtou nenáročnou a oddychovou knihu.
  • nebo pro ty, kteří jsou časově vytížení - Horal(ka) je totiž kratičká kniha, kterou budete mít přečtenou za jeden den :)

Komu ale Horal(ku) nedoporučuji, tak jsou to náročnější čtenáři.


Za recenzní výtisk mockrát děkuji nakladatelství AMI Publishing :)

Mé hodnocení: 70 %


Autor:  Danka Šárková 
Počet stran: 192 s.
Nakladatelství:  AMI Publishing
Datum vydání: 2017
Anotace:
Lenka je žena po čtyřicítce, které vylétly děti z hnízda a zůstala v pražském bytě sama, bez chlapa. Má dobře placenou práci redaktorky, je zvyklá elegantně se oblékat a posedávat s kamarádkami v kavárnách. Jednou se rozhodne skoncovat se svojí samotou a na internetové seznamce narazí na zajímavého muže, který však bydlí na samotě v Krkonoších. Dokáže se Lenka vzdát svého dosavadního života kvůli lásce?

Publikováno: 11. 12. 2017