Kde jsi, když nejsi

O čem kniha je?

Bouřlivé, syrové a vášnivé vyprávění o rozchodu.

Jak se mi kniha líbila?

Tak já mám dočteno a jsem momentálně neskutečně spokojený čtenář! :)

Příběh má zdánlivě "jednoduché" téma - rozchod, ale pane jo, autorka šla až na dřeň, krásně si pohrála s emocemi čtenáře (dlouho se mi nestalo, abych fiktivní postavu tak moc nesnášela a u některých scén mi bylo neskutečně úzko..), líbila se mi ta rozmanitost charakterů postav, které vykreslila velice uvěřitelně, líbilo se mi i to uspořádání kapitol, což příběhu dodalo zase více toho napětí.

Všude v recenzích čtu, jak čtenáře irituje ta přemíra vulgarismů, já teda nevím, za mě to není nic tak hrozného, používá je jen jedna postava a k té to vyloženě pasuje :)) Takže no stress:))

Občas mám pocit, že někteří na knihu plivou už jen z principu, že ji napsala právě Radka Třeštíková. Já ji teda mám moc ráda, nejen jako autorku knih (strašně mě baví její styl psaní, Bože, jak já bych chtěla umět psát jako ona), ale i jako osobnost (líbí se mi, jak provokuje, jak si dělá, co chce, jak si píše, co chce, i za cenu toho, že tím spoustu lidí nasere:))).

Upřímně? Pro mě je tohle jedna z nejlepších knih roku. Za všechny ty emoce, které ve mně vyvolala... Bavilo, bolelo. Hodně bolelo. Tohle si přečtěte :)


Mé hodnocení: 100 %Autor: Radka Třeštíková
Počet stran: 400 s.
Nakladatelství: Motto
Datum vydání: 2023
Anotace:
Bouřlivé, syrové a vášnivé vyprávění o rozchodu.
Příběh je o svobodě, závislosti, ale i zbabělosti a statečnosti. Také o poslušnosti, laskavosti i lhostejnosti. O těch nejlepších a nejhorších rozhodnutích. O naději a beznaději. O zraňování i zraňování se. O tom, co se stane, když s něčím tak strašně moc škubneš... Jedná se o příběh bez pravidel. Je to jenom hra, a nebo jde o život?

Publikováno: 27. 06. 2023