Mamince se budeš líbit

Kniha se mi dostala do rukou přímo od autora, který mi ji nabídl k recenzi a ačkoli jsem román pro ženy nečetla ani nepamatuju, řekla jsem si, že bych  mohla po dlouhé době vystoupit z mé "žánrové" komfortní zóny a nějaký si přečíst :D 

O čem kniha je?

Mamince se budeš líbit je příběh Aleny, která žije život á la Bridget Jones - je single, nemá štěstí na chlapy a většinu večerů tráví u knihy s flaškou červeného a utápí se v sebelítosti. Její život se ale rázem mění, protože do jejího života vstupuje elegán Kristián..

Jak se mi líbila?

Kniha je to vyloženě pro ženy - sledujeme v ní milostný románek Aleny, který nejprve působí docela tuctově, ovšem nakonec jsem byla velmi mile překvapena, jak mě autor dokázal šokovat! :O 

Příběh mě až překvapivě rychle vtáhl, já mu věnovala maximální pozornost a stránky mi pod rukama ubíhaly tak rychle, že jsem se ani nenadála a byl konec. A ten konec! Jakože měla jsem pár variant, jak to celé dopadne a myslela jsem, že se rozhodně nemůžu mýlit - ha, chyba lávky! Autor si pro nás přichystal dost překvapivý závěr a já vyloženě čuměla, jak to celé dopadlo :D Za ten závěr palec nahoru!! 

Tohle bylo jedno velké překvapení a hledáte-li knižní jednohubku, kterou zblajznete během hodiny, je tohle ideální volba. 


Ve spolupráci s Jaroslavem Konvičkou :)


Mé hodnocení: 80 %


Autor: Jaroslav Konvička
Počet stran: 152 s.
Nakladatelství: MaHa
Datum vydání: 2020
Anotace:
Alenka je učitelka. Tato „diagnóza“ jí na sebevědomí nepřidává. Večery tráví s knihami nad sklenkou červeného, protože kouzlo její osobnosti se patrně zatoulalo k někomu jinému.
Nemá moc přátel a rozhodně nepatří mezi ženy, za kterými se každý otočí. Navíc ji maminka neustále kritizuje a srovnává s úspěšnější sestrou.
Vše ale od základu změní náhodné setkání s elegantním gentlemanem Kristiánem, do kterého se Alenka bezhlavě zamiluje. Je až neobvykle zdvořilý, sečtělý a taky vzdělaný. Navíc má lukrativní zaměstnání, které však zůstává opředeno tajemstvím.
Co když ale Kristián není tím, za koho se vydává? Může se za jeho jekyllovskou uhlazeností skrývat bezpáteřnost pana Hyda? Zatímco Kristián postupem času odhaluje svou pravou tvář, Alenka se mění…

Publikováno: 02. 06. 2020