Poháry touhy

Hlavní postavou příběhu je Viola.

Viola nemá v životě štěstí na muže. Vlastně všechny její vztahy jsou tak trochu katastrofa. Rozhodne se proto udělat razantní změny ve svém dosavadním životě. Když už se ale zdá, že žádná velká životní změna se jí zřejmě nepodaří uskutečnit, z ničeho nic zjistí, že jí dědeček odkázal dědictví. Jenže Viola neměla ani páru o tom, že ještě donedávna žil na jižní Moravě její příbuzný. Matka o jejím otci a zbytku rodiny totiž mlžila celý život. Viola tak odjíždí na Moravu zjistit, že jí děda odkázal vinohrady a vinný sklep. Místní na ni však zprvu pohlížejí jako na naivní Pražačku, která nemá šanci pokračovat v dědově odkazu a před tak Violou stojí důležité rozhodnutí – má se pokusit naučit vinařskému řemeslu nebo dědictví po dědečkovi prodat? 

Příběh je vyprávěn z pohledu více osob, což mu dodává hlubší rozměr. Příběh je velmi rozmanitý - naleznete v něm jak lásku, erotiku, tak i plno nečekaných zvratů, nadpřirozeno, zradu a lidskou podlost. Hlavní postavu Violu jsem si oblíbila velmi rychle, co mě ale vyloženě iritovalo, byla sorta mužů, která se kolem Violy motala – takový ten typ, který nedokáže pochopit slovo „ne“. Pořád jsem doufala, že se Viola konečně zamiluje do někoho normálního:)

Tento fantasy-romanticko-napínavý román mě vyloženě mile překvapil :) Nečekala jsem, že se bude číst tak snadno. Zprvu mě trochu "děsil" blok textu – díky němu byly stránky hustě popsané a já přeci jen dávám přednost spíše kratším kapitolám :) I přes to, že na romány tohoto typu nejsem zrovna fanda, musím uznat, že mě kniha bavila. Autorka má velmi příjemný písemný projev a do děje vás vtáhne velice snadno a rychle!

Na příběhu se mi nejvíc líbila ta nepředvídatelnost - i když jsem si myslela, že mám příběh prokouknutý a utvořila si jasnou vizi, jak to všechno je - autorka mě o pár následujících stran dále z mého chybného úsudku vyvedla :)

Tuto knihu doporučuji především ženám. Je to ideální kniha na letní dovolenou - odpočinete si u ní a naladí vás na romantickou vlnu. Navíc vás atmosféra vinic pohltí natolik, že budete mít chuť sbalit se a vyrazit na Moravu do nějakého pěkného sklípku :)


Za poskytnutí recenzního výtisku mockrát děkuji nakladatelství MaHa!

Mé hodnocení: 80 %


Autor: Markéta Harasimová
Počet stran: 320 s.
Nakladatelství: MaHa
Datum vydání: 2017

Anotace:

Violina minulost je opředena tajemstvím – její matka odmítá mluvit o rodině zemřelého otce. První střípky pravdy tak Viola nečekaně odhalí až ve chvíli, kdy se jako dospělá ocitá na dramatické životní křižovatce. Východisko z těžké situace vidí v nečekané závěti svého dědečka, o jehož existenci neměla ponětí. Do klína jí spadly vzácné vinohrady, ale také polorozbořený vinný sklep. Třebaže o vinařském řemesle nic neví, rozhodne se Viola z ruin vybudovat nové vinařství a navázat na rodinnou tradici. Střetne se s řadou překážek a předsudků, nepřízní osudu i lidskou zákeřností. Zažívá žhavá erotická vzplanutí a poznává odvrácenou tvář lásky, ale také skutečné přátelství. Na scéně se však objevuje chladnokrevný násilník zaměřený na mladé ženy a Viola se ocitá v jeho hledáčku. Jako mrazivé poselství ze záhrobí se jí navíc začíná zjevovat duch zesnulého dědy s tajemnými vzkazy, které je potřeba rozluštit. Nad Violou se postupně stahují temné mraky a začíná jí hrozit smrtelné nebezpečí… 

Ponořte se do napínavého příběhu plného emocí, dráždivé erotiky, tajemna i nečekaných zvratů…

Publikováno: 20. 07. 2017