Já, Inrův dědic

Kniha Já, Inrův dědic mi byla nabídnuta k recenzi a jelikož ráda podpořím české autory, neodmítla jsem. Navíc mě na knihu nalákala i skvělá anotace - ta zněla parádně a do knihy jsem se pouštěla vyloženě s chutí!

A o čem že kniha je?

Hlavní postavou příběhu je Damián, který se za jistých okolností dozvídá, že je posledním dědicem... A dědicem čeho? To se dozvíte v knize :)

Kniha nabízela informace pro seznámení se s prostředím gogo tanečníků a fotomodelů, jelikož se tím náš hlavní hrdina živí. Když už jsme u Damiána - byl sympatickou postavou, kterou jsem si oblíbila.

A jak se mi líbila?

Prvních cca 50 stránek mě nadšení ani chuť do čtení neopouštěla, ale pak nastal okamžik, kdy jsem si říkala "Sakra, pořád se nic moc neděje". Jako takhle - ono se dělo, ale já podle anotace prostě očekávala něco jiného. Postrádala jsem víc napětí a mysteriózna.

Příběh je vyprávěn v ich formě z pohledu Daminána. Autor používal hovorovou češtinu, což mi vůbec nevadilo, ba naopak mi přišlo, že se to k našemu hlavnímu hrdinovi skvěle hodilo. Co bych ale uvítala byly kratší souvětí a obecně jednodušší styl vyprávění. Příběh nebyl moc čtivý, málem jsem knihu nedočetla, ale to nemám ve zvyku. Vadily mi také dlouhé kapitoly (a to nejen v tomto případě, obecně jim neholduji) - když jsem v půlce jedné dala pauzu a vrátila se k ní druhý den, už jsem si pomalu nevybavovala, co se v ní vlastně odehrálo. Tudíž, jsem se místy až ztrácela v ději. 

Plusové body dám určitě za vyústění příběhu a také skutečnost, že se v knize objevuje LGBT tématika. Autor má obrovskou fantazii i slovní zásobu, věřím, že u dalších knih bude tu laťku posouvat výš a výš.

Pokud vás kniha zaujala a chtěli byste si o ní a o autorovi zjistit víc, klikejte SEM

Mé hodnocení: 50 %Autor: Michal Reho
Počet stran: 225 s.
Nakladatelství: Klika
Datum vydání: 2018
Anotace:
Pradávné velké dědictví, od počátku rozdělené na 9 podílů, a dvě skupiny zlořádů, z nichž každá z vlastních důvodů usiluje o získání všech jeho dostupných částí. Píše se rok 2000 a pohledný mladý gay bezcílně proplouvá životem sirotka jako gogo tanečník a fotomodel. Hlavní figurkou možná již dávno rozehrané partie, ve které se hraje o jednu z dědických částí, se stává až díky poslednímu focení ve Španělsku. Tam pro něho začíná divoké dobrodružství, v němž nechybí labyrint tajných chodeb, únos, pistole a vraždy, ale ani limuzíny, luxus a nové společenské vztahy, které rovněž skrývají svá tajemství.
Hlavní hrdina Damián vás osobitým způsobem vyprávění zavede nejenom do světa fotomodelingu a profesionálních společníků, ale i svých vzpomínek na Španělsko a také do skrytých zákoutí Zlatého lístku – impozantního secesního domu v centru Prahy. Podaří se mu ve spleti napětí, strachu, intrik, ale i romantiky a občasných humorných okamžiků najít poklad?

Publikováno: 26. 08. 2018