Věci, na které nastal čas

Už po pár stránkách jsem tušila, že tohle bude ta pravá kniha, která mě dostane ze čtecí krize. A měla jsem pravdu♥ Takže vám se lupnu jednu nevyžádanou radu, nacházíte-li se v brutální čtecí krizi, sáhněte po knize z HOSTu. Jejich knihy jsou prostě nejlepší :)

O čem kniha je?

Sonda do obyčejné české rodiny, která se řítí k rozpadu... 

Jak se mi kniha líbila?

Tahle kniha je jasný důkaz toho, že v jednoduchosti je krása. Protože takový ten příběh byl - jednoduchý, a přesto tak destruktivní a tíživý, s každou další stránkou víc a víc. Petra Soukupová má nezpochybnitelný literární talent a dar pro neplýtvání slovy, příběh vyprávěla velmi stroze, vizuálně byste od sebe nerozeznali dialogy či vnitřní monology, vše splývá v jeden text, který díky absenci veškeré omáčky okolo, odsýpá neskutečně rychle. 

Věřím, že tento příběh se právě svou všedností dotkne mnohých z vás a zaryje se vám hluboko pod kůži. Připravte se ale na to, že sic jde o velmi pohlcující příběh, nebude vám z něho dobře na duši. Takže hledáte-li odpočinkovou četbu na slunnou dovolenou, tak tohle asi nebude úplně to pravé ořechové.

Mé hodnocení: 100 %


Autor: Petra Soukupová
Počet stran: 304 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2020
Anotace:
Život nelze naplánovat ani se na něj nedá dopředu připravit. 
Alice a Richard, sedmnáct let jejich společného života, dvě děti, Kája a Lola. Kájovi je třináct a začíná mít rodičů dost, Lole bude jedenáct a nejvíc ze všeho na světě si přeje psa. Nikomu se nic moc neděje, stereotyp všechno překrývá jako měkká deka. Asi to není štěstí, ale žít se v tom dá. Až do chvíle, než se objeví někdo nový. A s tím pocit, že doteď to vlastně nebyla láska. Jenže jsou rodina, a cokoliv se stane jednomu, poznamená všechny. A Kája s Lolou musí najednou řešit to, co děti nikdy řešit nechtějí. Stojí ale tahle rodina vůbec za záchranu?

Publikováno: 07. 07. 2021