Bábovky

Dvanáct žen vypráví dvanáct příběhů, které navzájem tvoří jeden kompaktní celek. Kniha je členěna do sympaticky krátkých kapitol a každá z nich je vyprávěna někým jiným. Příběhy na mě působily velmi autenticky a reálně, takže nečekejte žádnou „ordinaci v růžové zahradě“. Mně, jakožto pesimistovi, určitá melancholie v knize vůbec nevadila. Myslím, že každý se alespoň v nějakém z dvanácti příběhů trochu najdete. Kniha je velmi čtivá, nebudete mít problém se do příběhu vžít již od první stránky.

Za mínus považuji dvě věci:

- snůšku tolika jmen, že jsem měla velký problém se později orientovat kdo je kdo – takže tip pro ty, kteří se na Bábovky teprve chystají - kreslete si v průběhu čtení strom se jmény, abyste pak věděli, kdo ke komu patří.

- co se týče konce knihy – působil na mě nedokončeně. Takové konce já moc ráda nemám,

ALE!

Miluju, když je příběh jako skládačka. Různé osoby a příběhy navzájem propletené. Za to u mě mají Bábovky velké plus. A také za obálku, ta se vážně povedla, no nemyslíte?

Mé hodnocení: 85 %

Autor: Radka Třeštíková
Počet stran: 328 s.
Nakladatelství: Motto
Datum vydání: 2016

Anotace: 

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.

Publikováno: 04. 08. 2016