Do vody

Jak já se na tuhle knížku těšila! Poutavá anotace, zajímavá obálka a já doufala v jinou knihu, než jakou byla Dívka ve vlaku!

Takže - v malém městečku Beckford je tůň. Přezdívaná jako Tůň tonoucích, ve které až příliš často umírají lidé. Nyní kriminalisté vyšetřují úmrtí ženy jménem Nell, která psala regionální knihu o událostech v jejich městě. Zároveň hledají v této podivné smrti souvislosti s nedávnou sebevraždou středoškolačky Katie. Události nabírají nový spád ve chvíli, kdy do města přijíždí Jules – sestra mrtvé Nell, aby se postarala o svou neteř. Proč ale Jules se svou sestrou léta nemluvila? A byla Nellina smrt doopravdy sebevražda? Ve vzduchu je cítit tajemství, které očividně jistí lidé znají, ovšem nehodlají ho prozradit. Protože co slíbíme živým, platí i když jsou mrtví, no ne?

Bohužel kniha Do vody pro mě byla obrovským zklamáním. Už od prvních stránek jsem byla zmatená - tolik postav, nicneříkajících monologů, žádné akce, žádné zvraty! Do čtení jsem se musela vyloženě nutit, ale v hloubi duše jsem pořád doufala, že přijde nějaký neočekávaný zvrat, nějaký pořádný boom a já budu ve finále spokojená. Bohužel, sama detektivní zápletka a rozuzlení se mi vůbec nelíbilo. Příběh na mě působil velmi banálně a nebavil mě. Ani čtivé, ani napínavé. Za mě toto rozhodně není kniha roku.

Celkově jsem čekala více tajemna, které slibovala anotace a také obálka - která se mimochodem moc povedla :) Co mi vadilo asi nejvíc bylo velké množství postav, ve kterých jsem se absolutně neorientovala. Co se mi naopak líbilo, bylo střídavé vyprávění a postupné odhalování pravdy (pro mě celkem nesympatických) postav a krátké kapitoly. 

Když to srovnám s Dívkou ve vlaku – máme tu opět nesympatickou hlavní postavu, ovšem u Dívky ve vlaku jsem, na rozdíl od této knihy, pociťovala alespoň nějaké napětí a Dívka ve vlaku se mnohem lépe a rychleji četla.

Nicméně tohle je pouze můj subjektivní pohled, na knihu si rozhodně udělejte názor každý sám :)


Mé hodnocení: 60 %

Autor:  Paula Hawkins
Počet stran: 416 s.
Nakladatelství: Ikar
Datum vydání: 2017

Anotace:

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… 

Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství…

Publikováno: 10. 07. 2017