Kurátor

 Třetí díl thrillerové série Washington Poe.

O čem kniha je?

Je konec roku a sériový vrah nechává na různých místech po celé Cumbrii kusy těl. Na každém místě činu se objevuje podivný vzkaz: : #BSC6.

Jak se mi kniha líbila?

Tahle série je pro mě srdcovka. Originální námět + skvěle napsané. A to vždycky :)

Miluju vyšetřovací dvojici Washingtona a Tilly, mezi kterými je skvělá chemie a jak už jsem jednou zmiňovala Tilly je takový Sheldon Cooper v sukni a to mě děsně baví :)) K tomu i ten humor, který byste u thrilleru nečekali, ale tady to opět skvěle funguje!

Tenhle díl bych nezařadila mezi nejlepší, ale rozhodně byl ze všech tří zatím tím nejdrsnějším! Vytkla bych mu ale pár zbytečně přehnaných scén a trochu zdlouhavější začátek příběhu. 


Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 80 %
Autor: M.W.Craven
Počet stran: 384 s.
Nakladatelství: Vendeta
Datum vydání: 2022
Anotace:
Myslíš, že jsi všemu přišel na kloub? Pak jsi přesně tam, kde tě chce mít…
Je konec roku a sériový vrah nechává na různých místech po celé Cumbrii kusy těl. Na každém místě činu se objevuje podivný vzkaz: : #BSC6.
Washington Poe a Tilly Bradshawová z Národní agentury pro trestnou činnost se ujímají případu, v němž nic nedává smysl. Proč vrah některé oběti před vraždou uspal, zatímco jiné umíraly v hrůzných bolestech? Proč jediný podezřelý popírá skutečnost, pro kterou mají vyšetřovatelé nezvratné důkazy, zatímco se přiznává k věcem, o kterých dosud vůbec nevěděli? A proč si všechny oběti vzaly před třemi lety ve stejný čas dva týdny volna?
A případ nabere ještě temnější nádech, když se na scéně objeví zdiskreditovaná agentka FBI, která má za to, že Poe nepátrá po sériovém vrahovi. Domnívá se, že mají tu čest s někým mnohem horším – mužem, který si říká Kurátor.
A pak už nic nebude jako dřív…

Publikováno: 20. 07. 2022