Hlídka v Bezčasí

O čem kniha byla?

Parta přátel se vydává na koncert a při cestě havaruje. Naštěstí se nikomu nic nestane a oni se dostanou domů v pořádku. Po pár okamžicích je ale vyruší zvonek - za dveřmi stojí neznámý člověk, který tvrdí, že všichni při nehodě zemřeli a ocitli se v Bezčasí - prostoru mezi životem a smrtí. Jejich úkol zní jasně - musí se jednohlasně shodnout na tom, kdo z nich si zaslouží žít. Háček je v tom, že přežít může pouze jeden z nich.

Jak se mi líbila?

Co velmi oceňuji je originální námět, který je takovým mixem detektivního příběhu s fantasy světem.

Bohužel mi příliš nesedlo zpracování, nedokázala jsem se do příběhu vžít, splynout s našimi postavami a pocítit tu správnou tajemnou atmosféru, která mi v příběhu docela chyběla. Nečetlo se mi to nejlíp ani po jazykové stránce a na to, že kniha nemá ani 300 stran, četla jsem ji na několikrát.

Až s blížícím se závěrem mě příběh zaujal a posledních cca 30 - 40 stran jsem přečetla na jeden zátah. Škoda, že tomu tak nebylo po celou dobu. Opět jsme ale u toho, že většině čtenářů se Hlídka v Bezčasí líbila, takže máte-li chuť si přečíst knihu s originálním námětem a detektivní zápletkou, zkuste ji - třeba vám učaruje víc než mně.

btw. Trochu mi připomínala knihu Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové - takže jestli se vám líbila, je velká šance, že se vám zalíbí i Hlídka.


Ve spolupráci s knihkupectvím KOSMAS.

Mé hodnocení: 60 %


Autor: Marisha Pessl
Počet stran: 272 s.
Nakladatelství: Argo
Datum vydání: 2020
Anotace:
Oceňovaná americká autorka bestselleru Vybrané okruhy z mechaniky pohrom věnovala svou novou knížku mladým čtenářům. Beatrice nepromluvila se svými někdejšími kamarády z drahé internátní školy od tajemné smrti svého přítele Jima. Je přesvědčená, že jeden z nich ví, co se mu tehdy doopravdy stalo. Znova se s nimi setkává až po roce, ale hned při návratu z prvního společného flámu jejich auto v bouřlivé noci havaruje. Z nehody sice vyváznou, vzápětí však zabuší na jejich dveře zlověstně vypadající muž a oznámí jim šokující zprávu: všichni jsou mrtví, jeden z nich však má šanci žít dál. Stačí, aby se shodli, kdo to má být… Tak začíná jejich hlídka v Bezčasí. Během neustále se opakující časové smyčky se roztáčí kolotoč obviňování a podezírání. Přitom postupně vychází najevo i to, co se stalo s Jimem a jak jeho smrt jejich současnou situaci ovlivnila.

Publikováno: 15. 06. 2020