Strašení v Rookwardu

Strašení v Rookwardu - už sedmý díl hororové série Strašidelné domy! :)

O čem kniha je?

Guy se rozhodne opravit starý dům na samotě, který zdědila jeho matka, aby ho mohl co nejdříve prodat. Existuje ale důvod, proč v Rookwardu nikdo tak dlouhou dobu nežil, a zchátralé místnosti nejsou tak prázdné, jak se zdá...

Jak se mi líbila?

Celou tuhle hororovou sérii mám moc ráda, jsou to takové knižní jednohubky, které slupnete bez problémů na posezení a ze kterých vám nebude těžko, protože jsou strašidelné tak akorát.

Výjimkou není ani nejnovější Strašení v Rookwardu, jen škoda, že už začínám mít pocit, že se určité prvky v jednotlivých dílech docela opakují a vy pak při čtení máte pocit, že už jste něco podobného párkrát četli. Většinou mi to v této sérii nevadilo, ale v tomto případě to byla dost škoda! A ty kresby v knize mně tentokrát přišly vcelku zbytečné, nedodaly příběhu nic moc navíc, oproti předchozímu dílu.

Nicméně ta linka z minulosti mě dost zaujala, bavila a pořádně vyděsila! Ten moment, kdy Guyovi došlo, co Amy celou dobu dělala, byl dost creepy :O

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 60 %


Autor: Darcy Coates 
Počet stran: 244 s.
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 2022
Anotace:
Když Guy najde na půdě své matky dědické listiny k domu, má pocit, že ho potkalo neuvěřitelné štěstí. Jistě, v domě nikdo čtyřicet let nežil, je částečně zchátralý a obrůstá ho vinná réva, ale Guy je přesvědčený, že ho dokáže dát do pořádku a výhodně prodat. Byl by přeci blázen, kdyby se o to nepokusil. Zvlášť, když jeho současná životní etapa není zrovna záviděníhodná.
Dům Rookward stojí na samotě v lesích a není v něm ani telefonní signál. Jenže je tři hodiny jízdy od města, kde Guy bydlí, a proto se rozhodne v domě na několik dní utábořit.
Ale existuje důvod, proč v Rookwardu nikdo tak dlouhou dobu nežil, a zchátralé místnosti nejsou tak prázdné, jak se zdá...
V domě se před čtyřiceti lety odehrála příšerná tragédie, jejíž následky přetrvávají dodnes. Usídlil se zde totiž duch ženy, která tragédii způsobila. Je zahořklá, posedlá, žárlivá a vyšinutá, a jakmile se objeví Guy, nemá v úmyslu nechat ho odejít a udělá i nemožné, aby s ní zůstal.

Publikováno: 26. 05. 2022