Malorie

Pokračování úspěšného sci-fi románu Bird Box, které můžete znát i v jeho filmové podobě! :)

O čem kniha je?

Druhý díl začíná tam, kde Bird Box skončil - ve Slepecké škole Jane Tuckerové. Zde Malorie a její dvě děti stráví dva roky. I tak klidnému místu se však nevyhnou oni tvorové, kteří přivedli celý svět do záhuby. A Malorie tak musí najít nové a bezpečné útočiště pro sebe a své děti.

Jak se mi líbila?

Knížka už od první kapitoly krásně odsýpá, Josh Malerman vypustil všemožnou omáčku okolo a šel rovnou k věci. Navíc to napsal takovým způsobem, že knížku přečtete bez problému na jeden zátah. Ty stránky pod rukama mizely neuvěřitelně rychlým způsobem a já si to opětovné setkání s Malorie a jejími dětmi moc užila :) Sice to nebylo natřískané akcí od začátku do konce, ale i tak měl příběh skvělou tajemnou atmosféru. 

Jak se mi první díl v literární podobě zase až tak nelíbil, tak tenhle byl naopak parádní! Jediné, za co strhávám body, tak je ten konec... Očekávala jsem pořádné dramatické vyvrcholení, ale dočkala jsem se konce jako z pohádky..no, zklamání. 

Malorie moc doporučuji  všem, kterým se líbil první díl - ať už v knižní nebo filmové podobě. Určitě si ji naordinujte jako oddechové čtení na dovolenou, protože ten děj opravdu není nikterak zamotaný ani složitý, takže na vypnutí hlavy značka ideál :)

P.S. Vážně doufám, že se dočkáme filmového zpracování :)

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský

Mé hodnocení: 80 %


Autor: Josh Malerman
Počet stran: 314 s.
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 2021
Anotace:
Malorie začíná tam, kde Bird Box skončil, ve Slepecké škole Jane Tuckerové. Malorie zde se svými dvěma dětmi, Tomem a Olympií, stráví klidné dva roky. I zde se však odehraje tragédie, když dovnitř vniknou tvorové stejně jako do domu v ulici Shillingham. Malorie musí se svými dvěma dětmi opět uprchnout do děsivého nového světa. Jak přečká nástrahy výchovy dvou svéhlavých dětí ve světě, kde jsou nezbytné nekonečné zákazy a omezení? Dokáže je ochránit před tvory i zlými lidmi?
A když jednoho dne zaklepe na její dveře cizí muž a přinese jí zprávy, o jakých se jí ani nesnilo, odváží se vydat do neznáma znovu?
Tentokrát hraje Malorie hlavní roli. Se svými dětmi stane tváří v tvář nebezpečí a musí se utkat se svými nejhoršími obavami – těmi ve svém nitru i těmi v okolním světě.

Publikováno: 18. 05. 2021