Příběh Arthura Truluva

O čem kniha je?

Tři zdánlivě velmi odlišné a velmi osamělé lidi spojí několik životních událostí, které dají za vznik novému přátelství.

Jak se mi líbila?

Musím říct, že místy mi příběh neskutečně připomínal moji milovanou knihu od Fredrika Backmana Muž jménem Ove. Ovšem v tomto případě jeden z našich hrdinů, osamělý vdovec Arthur, nebyl vůbec takový bručoun jako Ove, naopak byl to velmi pozitivní a milý pán, kterému do života vnesou nové světlo lidé, od kterých by to vůbec nečekal.

Příběh Arthura Truluva pro mě byl obrovské překvapení! Tak něžný, milý, laskavý a dojemný příběh, který mě pohladil po duši a zároveň rozplakal. Má sice trochu pomalejší tempo, ale mě si získal natolik, že jsem si užívala každou jednu stránku a pokud hledáte vyloženě feel good příběh, tak tohle je pro vás jasný tip :)

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 90 %


Autor: Elizabeth Berg
Počet stran: 232 s.
Nakladatelství: Kontrast
Datum vydání: 2021
Anotace:
Citlivý román o třech lidech, kteří po prožité ztrátě hledají cestu z osamělosti k novému štěstí. Vdovec Artur se seznámí s problémovou dospívající dívkou Maddy, která se snaží vyhnout škole a raději tráví čas na hřbitově. Právě tam chodívá Artur každý den, aby si při obědě popovídal se svou zesnulou ženou a popřemýšlel o někdejších životech dalších mrtvých. Zrodí se přátelství, které oběma pomůže vystoupit z izolace. Arturova schopnost reagovat laskavě a pozitivně na jakoukoli rozčilující věc, kterou Maddy řekne nebo udělá, mu vyslouží přezdívku Truluv. Společně s Arturovou všetečnou sousedkou Lucille vytvoří neobvyklou milující rodinu, která je živoucím důkazem toho, že nejvzácnější momenty v životě jsou ještě krásnější, když je s někým sdílíme.

Publikováno: 03. 09. 2021