Uvnitř mé hlavy

Co když jsem si tě vymyslela?

Hlavní hrdinkou je červenovlasá Alex - má ráda humry, historii, svou sestru Charlie a má schizofrenii. Stále u sebe nosí fotoaparát – vše si fotí, aby věděla co je skutečné a co halucinace. Když byla malá, potkala v obchodním domě kluka, jehož jméno neznala. A tak ho začala nazývat Modroočko. Spolu s ním se snažila z vodní nádrže zachránit humry. Od té doby ho nespatřila… Nebo je tomu nyní snad jinak?

„Každý je zajímavý, když se na něj díváš dostatečně dlouho.“

Alex vyhodili ze staré školy a tak nastupuje na novou, kde se soustředí především na skrývání toho, že má schizofrenii. Setkává se zde s Milesem Richterem, nejchytřejším žákem ve třídě. Ten není příliš oblíbený a všichni se mu spíše vyhýbají. Ovšem vlivem jeho znalosti historie a modrých očí ho má Alex v hlavě.. Možná víc, než si sama uvědomuje.

Za minus považuji dvě věci:

- poměrně časté překlepy v textu.

- očekávala jsem, že mi kniha poskytne hlubší náhled do nitra člověka trpícího schizofrenií.

Young-adult není žánrem, který bych vyhledávala často, ale potřebovala jsem knížku na odpočinek mezi všemi těmi detektivkami :) Kniha Uvnitř mé hlavy na to byla ideální. Zaujala mě jak svou anotací, obálkou, tak i tématem schizofrenie. Knihu doporučuji všem, kteří mají chuť na román, který je čtivý (dá se říct i odpočinkový) ale NE tuctový.. na příběh o vzniku nového přátelství, první lásky a důsledků zákeřné choroby.

Mé hodnocení: 80 %

Autor: Franceska Zappia
Počet stran: 368 s.
Nakladatelství: Yoli
Datum vydání: 2016

Anotace:

Alex je divná; alespoň tak ji vnímá její okolí. Přitom má jen vlasy červené jako kečup a fascinují ji živí humři v nádrži supermarketu, trpí paranoiou, že ji pronásledují komunisti nebo že jí někdo otrávil jídlo. Trpí totiž schizofrenií a plete si vlastní halucinace s realitou. Někdy jde obojí od sebe jen těžko rozlišit, jedinou její jistotou je mladší sestra Charlie a Kouzelná osmička, dětská hračka, se kterou se často radí. Pro jistotu má u sebe Alex taky fotoaparát a v případě nouze si věci a lidi fotí, aby měla jistotu, že nejsou jen jejím přeludem. Za přelud považuje nejdřív i Milese, nejdrsnějšího týpka ze školy. Nevymyslela si ho náhodou? Proč by zrovna on měl mít o její společnost zájem?

Publikováno: 09. 09. 2016