Sedm manželů Evelyn Hugo

O čem kniha je?

Stárnoucí a uzavřená hollywoodská filmová ikona Evelyn Hugo je konečně připravena říct pravdu o svém okouzlujícím a skandálním životě...

Jak se mi kniha líbila?

Popravdě, zhruba polovinu knihy jsem si říkala "tolik povyku kolem téhle knížky, proč?" :O Ale jak jsem četla dál a dál, tak jsem začínala chápat. Co ale nechápu - jak se, sakra, autorce povedlo napsat fiktivní biografii, která jako fikce absolutně nepůsobí?! Jakože wow. Všemu jsem věřila, všemu. Jen bych se asi obešla bez dějové linky kolem Monique.

Příběh je to neskutečně propracovaný, emotivní, čtivý, navíc s přesahem. Asi ho z hlavy ještě nějakou chvíli nedostanu..


Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 80 %Autor: Taylor Jenkins Reid
Počet stran: 448 s.
Nakladatelství: Kontrast
Datum vydání: 2023
Anotace:
Stárnoucí a uzavřená hollywoodská filmová ikona Evelyn Hugo je konečně připravena říct pravdu o svém okouzlujícím a skandálním životě. Ale když si pro tuto práci vybere neznámou reportérku časopisu Monique Grantovou, nikdo není ohromen více než samotná Monique. Proč ji? Proč teď?
Monique není zrovna na vrcholu světa. Manžel ji opustil a její profesní život nikam nevede. Bez ohledu na to, proč si ji Evelyn vybrala k napsání své biografie, je Monique odhodlaná využít této příležitosti k nastartování své kariéry.
Monique, která je povolána do Evelynina luxusního bytu, fascinovaně poslouchá, jak herečka vypráví svůj příběh. Od cesty do Los Angeles v 50. letech až po rozhodnutí opustit showbyznys v 80. letech a samozřejmě sedm manželů na cestě. Evelyn rozvíjí příběh o nelítostných ambicích, nečekaném přátelství a velké zakázané lásce.
Monique začíná pociťovat velmi reálné spojení s legendární hvězdou, ale jak se Evelynův příběh blíží ke svému závěru, je jasné, že její život se tragicky a nezvratně protne s Monique.

Publikováno: 07. 03. 2023