Mortina a přízračný kamarád

Ano, je tomu bohužel tak, ale dočkali jsme se závěrečného dílu o Mortině, holčičce strašidlu! Můžeme s tím nesouhlasit, naříkat, nadávat, ale to je tak jediné, co s tím můžeme dělat. A pojďme si na rovinu říct - tento poslední díl byl nejlepší! A pomohl tomu i fakt, že autorka děj zasadila do nejkrásnějšího období roku - do zimy! Ta zasněžená obálka je jednoduše nádherná, nejhezčí ze všech.

No a o čem poslední díl je?

Mortina si všimne, že okolo jejich vily se potuluje podezřelý kluk! Co je zač? A co od nich chce? Společně s Truchlíkem se pustí do pátrání po informacích o tom záhadném klukovi. A pak se stane něco krásného..

Jak se mi líbila?

Jak už jsem zmínila, tento díl pasuji na nejlepší z celé série. Příběh se odehrává na pozadí mrazivé, čarokrásné zimy, kdy sledujeme zrození nového přátelství, ba možná dokonce i lásky? Kdo ví. Mortina a přízračný kamarád je velmi milý, laskavý, ale také vtipný příběh plný krásných burtonovských ilustrací, do kterých jste se zajisté už stihli zamilovat hned u prvního dílu. Mrzí mě, že tento díl má být poslední, ale snad autorka dostane nějaký impuls a rozhodne se o strašidelné holčičce zase někdy napsat. Nebo o někom novém, dosud nepoznaném :) 

A na co v tomto knižním shrnutí nesmím zapomenout? Čím je poslední díl tak výjimečný? Tak se podržte - OBÁLKA VE TMĚ SVÍTÍ! Ano, zkoušela jsem to a doopravdy tomu tak je! Boží, že? :) 

Asi je celkem jasné, jakého finálního hodnocení se tato knížka ode mě dočkala, ale tak aby tady to čísílko nechybělo - tady ho máte:

Mé hodnocení: 100 %

Foto ukázka:


Autor: Barbara Cantini
Počet stran: 48 s.
Nakladatelství: Egmont
Datum vydání: 2019
Anotace:
Kdo je ten záhadný přízračný kluk, který se snaží dostat do Vily Rozvalinky v předvečer pochmurné oslavy Předminulého Silvestra? Mortina společně s Truchlíkem, svým věrným chrtím albínem, hledá každý užitečný detail, aby zjistila, odkud jejich nový kamarád přelud přichází. A věřte, že tohle zábavné pátrání jí pořádně rozbuší srdce. Návrat holčičky strašidla se stal mezinárodním úspěchem, který byl přeložen již do třiadvaceti jazyků. A tentokrát je s překvapením: obálka ve tmě svítí! 

Publikováno: 04. 05. 2019